+421 904 654 027
slovakia.shivaloka@gmail.com

Paramahamsa Nithyananda

nit-bw

Jeho svätosť Paramahamsa Nithyananda (Swamiji) je dnes jednoznačne rozpoznaný ako legitímny, a apolitický hlas Sanatana Hindu Dharmy a je celosvetovo uctievaný miliónnmi ako žijúca inkarnácia supervedomia.  Je Maha Mandaleshwar duchovných vodcov najstaršej organizácie hinduizmu Mahanirvani Peeth. Je nasledovanejším duchovným učiteľom na Youtube s viac 21 miliónmi pozretiami a autor viac ako 500 kníh publikovaných v 27 jazykoch. Jeho prednášky sú denne naživo sledované na www.Nithyananda.TV, rovnako ako v mnohých medzinárodných televíziách cez video konferenciu. Paramahamsa Nithyananda je rovnako výnimočným duchovným liečiteľom, adeptom, ktorý úspešne demistifikoval jóginské vedy ako prebudenie Kundalíni, levitácia, materializácia,  zastavenie stárnutia, žitie bez jedla.

VIAC Swamijim ….

Jeho svätosť Paramahamsa Nithyananda, ktorého meno znamená “Večná blaženosť” je moderný žijúci osvietený Majster a Avatár z Indie. S jeho vekom 39 rokov patrí v súčastnosti k jedným z najmladším duchovným majstrom na planéte. Napriek pomerne mladému veku Nithyananda založil tisícky meditačných centier a množstvo ašrámov (duchovných univerzít, ako to on nazýva) vo vyše 50 krajinách sveta.

Narodený v Južnej Indii Paramahamsa Nithyananda si bol od malička vedomý svojho vyššieho duchovného zámeru. Už ako 12-ročný zažil svoju prvú skúsenosť osvietenia.

Jeho misia patrí k jednému z najväčších celosvetových hnutí za transformáciu a meditáciu. So sídlom v Bangalore v Južnej Indii a jeho ašrámom, ktorú založil v roku 2003 je v súčasnosti najväčsím centrom meditácie a vnútornej individuálnej transformácie.

Vzácna žijúca inkarnácia, Paramahamsa Nithyananda, je smerodajnou duchovnou silou nášho tisícročia. Zaviazal sa totiž napomôcť ľudstvu urobiť nasledujúci významný evolučný krok vývoja, a to skok z nevedomia do supervedomia.

Nithyanada je autorom vyše 200 publikácií preložených do 27 jazykov, v ktorých ponúka riešenia na denno-denné situácie ako sú stres alebo depresia, až po veci tak mystické a hlboké ako sú techniky a programy na dosiahnutie niečoho tak výnimočného ako je osvietenie.

Nithyananda odišiel z domu v mladom veku so zámerom putovať a dosiahnuť osvietenie. Za 9 rokov prešiel krížom krážom celú Indiu. Počas tohto obdobia navštívil mnohé posvätné miesta spojené so jógínmi a mystikmi, zatiaľ čo sa ani raz nedotkol peňazí, neuchovával si jedlo ani pitie do zásoby a putoval s minimom vecí, iba v dvoj-dielnom oblečení duchovného askéta. Svoje vnútorné poznanie si uvedomil cestou meditácie, jógy, študovaním posvätných skrípt, pomocou služby a oddanosti a inými východnými metafyzickými učeniami. “Viesť ľudstvo k prežívaniu blaženosti – vnútornej slobody a bezpodmenečnej radosti – ktorá je ľudskou podstatou.” – takto Nithyanada voľne definoval svoju humanitnú misiu.

Vychádzajúc z odvekých védských tradícií Nithyananda spája všetky svetové náboženstvá, pretože všetky považuje za posvätné a jedinečné. K starobylým védskym tradíciam osvieteného života pridáva prvky ako sú programy na vytváranie harmonických vzťahov, dokonalého zdravia, vodcovských schopností, efektívnej komunikácie a iných. Nithyanada priťahuje ľudí z celého sveta, prekračujúc všetky spoločenské, kultúrne, jazykové a vekové bariéry.

S vyše 7000 hodinami nahratých duchovných a mystických prednášok je Nithyananda najsledovanejším Guru na internete. Nithyananda bol v roku 2012 vyhlásený za jednu zo 100 najvplyvnejších duchovných osobností planéty podľa najstaršieho celosvetového ezoterického časopisu “Body Mind and Sprit”, ktorý vychádza v Londýne, kde boli vymenovaní medzi inými aj ľudia ako Dalailama, Nelson Mandela, Paulo Coelho, Oprah Winfrey a iní.

Nithyanada vlastnými slovami: “Osvietenie prekvitne, keď sa individuálne ľudské vedomie rozplynie vo vesmírnom vedomí. Keď začnete žiť život v osvietení automaticky pozdvihnete celosvetové ľudské vedomie. Život v osvietení je kľúčom k mieru a vnútornej blaženosti. Každý by sa mal stať priekopníkom v transformácii prechodu ľudského vedomia na božské duchovné vedomie”

Nithyandova misia ponúka meditácie, yógu, bezplatné energetické liečenie “Nithya duchovné liečenie”, bezplatné vzdelávanie mladistvých, bezplatné zdravotné kempy, nemocnice pre chudobných, bezplatné poskytovanie stravy vo všetkých ašrámoch po celom svete, tradičný holistický systém vzdelávania pre deti – gurukulum, bezplatný 3-mesačný až ročný rezidenčný duchovný program pod názvom Ananda Yogam, 21-dňové pobytové programy pod názvom Inner Awakening (Vnútorné prebudenie) priamo v jeho ašráme v Indii, ktoré su otvorené pre z ľudí z celého sveta, a ktoré sa v súčasnosti dajú absolvovať aj cez videokonferečné spojenie s Majstrom, ďalej množstvo denných a víkendových programov, Yatry – putovania na posvätné miesta Indie a Himalájí a nadovšetko Nithyananda denno-denne venuje každé ráno na to, aby ponúkol svetu rannú správu, kde rozoberá rôzne tématiky od sociálnych až po mystické a ponúka techniky na fyziologické, psychologické a mentálne procesy a množstvo ďalších aktivít.

Prvá kniha od Paramahamsa Nithyanandu je už prístupná aj na Slovensku v českom preklade pod názvom “Přirozené osvícení“.

Táto kniha je pre každého, kto chce žiť plnohodnotným a naplňujúcim životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné techniky, ktoré vám pomôžu vyriešiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyšších rovín uvedomenia. Mladý, súčasný duchovný majster nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je to osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody přináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

Knihú si môžete zakúpiť vo vybraných kníhkupectvách alebo si ju môžete objednajť vo vydavateľstve Eugenika na linke http://www.eugenika.sk/detail/140694-prirozene-osviceni/

Viac o Swamijim a jeho misii sa môžete dočítať na jeho stránke http://nithyananda.org, alebo na www.youtube.com/lifeblissfoundation. Každodenné ranné správy Paramahamsa Nithyanandu môžete sledovat prostredníctvom jeho internetovej televízie Nithyananda TV na stránke http://nithyananda.tv