Jeho Božská Svätosť Nithyananda Paramashivam

Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu (SPH) Jagatguru Mahasannidhanam (JGM)  Jeho Božská Svätosť (HDH) Bhagavan Nithyananda Paramashivam (Swamiji)

Swamiji-copy-13je dnes jednoznačne rozpoznaný, ako legitímny a apolitický hlas Sanatana Hindu Dharmy, a je celosvetovo uctievaný miliónmi ľudí, ako inkarnácia Sadashivu (prvotného boha hinduizmu).

Vzácny, žijúci Avatar, Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božská Svätosť Sri Nithyananda Paramashivam, je smerodajnou duchovnou silou nášho tisícročia. Zaviazal sa totiž napomôcť ľudstvu urobiť nasledujúci významný evolučný krok vývoja, a to skok z nevedomia do supervedomia

Misiou Najvyššieho Predstaviteľa Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božskej Svätosti Sri Nithyanandu  je spôsobiť ďalšiu úroveň prelomu supervedomia u ľudských bytostí v evolúcii od jednobunkového organizmu k človeku a teraz od človeka k superčloveku, alebo božskej bytosti, aby bol dosiahnutý svetový mier, osvietenie a etnicko-kultúrny zmier.

Vo februári 2013 bol vymenovaný za najmladšieho Mahamandaleshwara – duchovného vodcu najstaršej a najväčšej organizácie Hinduizmu Sri Panchayati Akhada Maha Nirvani s viac jako 1,2 milióna hinduistických mníchov (sanyas).

Nedávno sa stal držiteľom troch záznamov v Guinessovej knihe svetových rekordov® za usporiadanie výučby s najväčším počtom účastníkov jogy na lane (KundaliniRajjuYogaSM) a jogy na tyči (ShivastambhaYogaSM)

2On a jeho Sangha (duchovné spoločenstvo) slúžia a pomáhajú ľuďom na celom svete znovuoživením vedy ukončovania℠, vedy osvietenia℠ a prejavovaním rôznych mimoriadnych jogínských duchovných schopností, podľa Védskej Agamickej tradície Sanatana Hindu Dharmy. Jeho Sangha má silné zastúpenie po celom svete v mnohých chrámoch, Adheenams (kláštorných komplexoch), Gurukuls (védskych školách), univerzitách a goshalách (prístreškoch pre hovädzí dobytok), ktoré založil.

S 18 000 hodinami nahratých duchovných a mystických prednášok od roku 2003 do súčastnosti, je Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božská Svätosť Sri Nithyananda je najsledovanejším duchovným Guru na internete s desiatkami miliónov zhliadnutí.

Je autorom viac ako 500 publikácií preložených do 26 svetových jazykov, v ktorých ponúka riešenia na každodenné situácie, ako sú stres, alebo depresia, až po veci tak mystické a hlboké, ako sú techniky a programy na dosiahnutie niečoho tak výnimočného, ako je osvietenie.

NTVJeho naživo vysielané satsangy (duchovné rozpravy vo forme online vysielaní) denne sledujú ľudia v stovkách krajín cez www.Nithyananda.TV, youtube a Facebook.

Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božská Svätosť Sri Nithyananda je rovnako výnimočným duchovným liečiteľom, adeptom, ktorý úspešne demystifikoval jogínske vedy, ako je prebudenie kundalini energie, levitácia, materializácia,  zastavenie starnutia, žitie bez jedla a mnohých ďalších.

VIAC o Najvyššom Predstaviteľovi Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božskej Svätosti Bhagavan Nithyananda Paramashivam ….

Swamiji's photosPreklad významu jeho mena Nithyananda je “večná blaženosť”

Narodil sa v januári 1978 v svätom meste Tiruvannamalai v Južnej Indii. Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božská Svätosť Sri Nithyananda Paramashivam si bol od malička vedomý svojho vyššieho duchovného zámeru. Už ako 12-ročný zažil svoju prvú skúsenosť osvietenia.

Deväť rokov svojho života (vo veku 17-26) strávil asketickým spirituálnym putovaním po celej Indii, počas ktorého študoval ľudské vedomie, aby mohol prísť s prelomovým riešením.

Jeho celosvetové hnutie Nithyananda Peetham bolo oficiálne založené 1.januára 2003 s hlavným sídlom v Bangalore, v Južnej Indii a na západnej pologuli v Los Angeles v USA v roku 2005.

V súčastnosti patrí k jedným z najmladších  duchovných vodcov na planéte. Napriek pomerne mladému veku, Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božská Svätosť Sri Nithyananda Paramashivam, založil tisícky meditačných centier, pobočiek Nithyananda Univerzity a od roku 2003, 34 Aadheenamov – hinduistických chrámov vo stovkách krajín sveta, kde sa denne uskutočňujú zhromaždenia podporujúce mier a osvietenie.

V roku 2003 založil organizáciu Nithyananda Sacred Arts (Nithyanandove sväté umenia), ktoré je najväčším výrobcom deities (sôch božstiev) s unikátnou zbierkou artefaktov a dochovaných predmetov pôvodného chrámového života a vedomého životného štýlu.

95Od roku 2003 dodnes strávil viac ako 18.000 hodín verejnými prejavmi, ktoré boli zaznamenané a počas ktorých odovzdal prelomové pravdy pre život na vyššiu úroveň vedomia. Publikoval viac ako 500 kníh v 26 svetových jazykoch a vydal mnoho albumov spirituálnej hudby. Navrhol a usporiadal už niekoľko sto typov silných transformačných programov pre ľudstvo, ktoré viedol buď osobne, alebo s pomocou vyškolených učiteľov. Je najsledovanejším duchovným Guru na youtube vďaka svojim prednáškam a rozpravám, ktoré dal zadarmo k dispozícii.

V roku 2003 začal zakladať Nithyananda Univerzitu, ktorá dnes patrí k najväčšej online Hinduistickej Univerzite na svete s pobočkami v stovkách krajín sveta.

Založením Nithyananda Jnanalaya vo februári 2013 – najväčšej knižnice Hinduizmu s viac ako 70 000 titulmi vo forme tlačených publikácií, elektronických záznamov aj rukopisov na palmových listoch, alebo na fóliách. Sám, s pomocou dostupných technologických možností a infraštruktúry, vyvinul tradičný indologický klasifikačný systém.

2.10.2006 bol oficiálne inaugurovaný Nithyananda Gurukul – vedomý vzdelávací systém védskeho veku znovu obnovený po niekoľkých tisícoch rokoch. Študenti Gurukul (Balasants)  fungujú s prebudeným tretím okom, vyžarujú duchovné schopnosti, sú vyzbrojené poznaním, vďaka jednote s kozmickou inteligenciou a už vo svojom veľmi mladom veku, vedú ľudstvo.

33178188_798734280336409_4682921023148916736_n

Zaktivoval cez 460 jogínskych schopnostíAgamas (védskych svätých písiem) prostredníctvom Deekshy – prenosu energie, alebo iniciácie/zasvätenia, u minimálne 100.000 ľudí, prebudením ich tretieho oka, ktoré je umiestnené medzi obočím (epifýza). To spôsobilo, že manifestácia duchovných schopností‘, sa po niekoľkých tisícoch rokoch opäť stáva na planéte Zem životným štýlom.

Od svojich troch rokov je disciplinovaným jogínom. Znovu obnovil pôvodnú formu jogy – Shashtanga jogu, cez Nithyananda YoguSM. Vôbec poprvýkrát bolo publikovaných 1008 písomných podkladov z pôvodných písiem, podložených výskumom. Milióny ľudí zažili prebudenie energie kundalini (latentnej energie vnútorného potenciálu, ktorá je v každom človeku a ktorá umožní život na vyššej vedomej úrovni), ktorej výsledkom je manifestácia jogínskych schopností. Stal sa držiteľom dvoch Guinessových svetových rekordov za usporiadanie výučby s najväčším počtom účastníkov jogy na lane (KundaliniRajjuYogaSM) a jogy na tyči (ShivastambhaYogaSM) v dňoch 30.9.2017 a 3.10.2017.

25550402_10159637867935161_7860056476478429922_n

28516150_1062666783890825_7572087575003874881_o

36724299_2345391332354238_7963659288579145728_n

Vo februári 2013 bol zvolený mladším Mahamandaleshwarom – duchovným vodcom – najstaršej hinduistickej organizácie, SriPanchayati Akhada Maha Nirvani, ktorá má viac ako 1,2 miliónov mníchov.

21Od roku 2003 až dodnes poskytuje mimoriadne humanitárne služby, medzi ktoré patrí poskytovanie výživnej každodennej stravy zadarmo, holistického energetického liečenia zadarmo buď osobne, alebo prostredníctvom iniciovaných spirituálnych liečiteľov, védskych telefónnych centier a televízneho vysielania pre verejnosť zadarmo, zdravotných centier zadarmo, benefitov vzdelania pre dedinské deti, finančnej nezávislosti pre dedinské ženy a ďalších.

V roku 2012 bol vyhlásený za jednu zo 100 najvplyvnejších duchovných osobností planéty podľa najstaršieho celosvetového ezoterického časopisu “Body Mind and Sprit”, ktorý vychádza v Londýne, kde boli vymenovaní medzi inými aj ľudia ako Dalailama, Nelson Mandela, Paulo Coelho, Oprah Winfrey a iní.

Screen Shot 2019-12-20 at 20.28.55

Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božská Svätosť Sri Nithyananda Paramashivam: “Osvietenie prekvitne, keď sa individuálne ľudské vedomie rozplynie vo vesmírnom vedomí. Keď začnete žiť život v osvietení, automaticky pozdvihnete celosvetové ľudské vedomie. Život v osvietení je kľúčom k mieru a vnútornej blaženosti. Každý by sa mal stať priekopníkom v transformácii prechodu ľudského vedomia na božské duchovné vedomie”

Misia Najvyššieho Predstaviteľa Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božskej Svätosti Sri Nithyananda Paramashivam, ponúka meditácie, jogu, bezplatné energetické liečenie “Nithya duchovné liečenie”, bezplatné vzdelávanie mladistvých, bezplatné zdravotné kempy, nemocnice pre chudobných, bezplatné poskytovanie stravy vo všetkých Adheenams (ašramoch) po celom svete, tradičný holistický systém vzdelávania pre deti – gurukul, 21 a 31dňové pobytové programy pod názvom Inner Awakening (Vnútorné prebudenie), alebo MahaSadashivoham priamo v jeho ašrame v Indii, ktoré sú otvorené pre ľudí z celého sveta. Ďalej množstvo denných a víkendových programov, ktoré sa v súčasnosti dajú absolvovať aj cez videokonferečné spojenie, Yatry – putovania na posvätné miesta Indie a Himalájí a nadovšetko každodenné satsangy, kde Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božská Svätosť Sri Nithyananda Paramashivam rozoberá rôzne tématiky od sociálnych, až po mystické a ponúka techniky na fyziologické, psychologické a mentálne procesy a množstvo ďalších aktivít.

106

20

36

Prvá kniha od Najvyššieho Predstaviteľa Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božskej Svätosti Sri Nithyananda Paramashivam je už prístupná aj na Slovensku v českom preklade pod názvom “Přirozené osvícení“.
Táto kniha je pre každého, kto chce žiť plnohodnotným a naplňujúcim životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné techniky, ktoré vám pomôžu vyriešiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyšších rovín uvedomenia. Najvyšší Predstaviteľ Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božská Svätosť Sri Nithyananda Paramashivam nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je to osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody prináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

Knihú si môžete zakúpiť vo vybraných kníhkupectvách alebo si ju môžete objednajť vo vydavateľstve Eugenika na linke http://www.eugenika.sk/detail/140694-prirozene-osviceni/

le-abridged-fcPředstavení života v osvícení / Predstavenie života v osvietení je druhá kniha dostupná len v elektronickej podobe – zadarmo k prehliadaniu a stiahnutiu tu:

 http://nithyananda.org/sites/default/files/book/e-book-Intro-to-Living-Enlightenment-in-

Czech.pdf

Oficiálna webové stránky, Facebook a youtube kanál Najvyššieho Predstaviteľa Hinduizmu Jagatguru Mahasannidhanam Jeho Božskej Svätosti Sri Nithyananda Paramashivam 

Každodenné satsangy Jeho Božskej Svätosti Sri Nithyanandu Paramashivam môžete sledovať prostredníctvom jeho internetovej televízie Nithyananda TV na stránke http://nithyananda.tv.

Viac infomácií v prípade, že potrebujete preklad satsangov z angličtiny do slovenčiny:  http://www.nithyananda-slovakia.sk/ranne-spravy-paramahamsa-nithyanandu-v-priamom-prenose/

Videá v slovenčine, alebo so slovenskými titulkami nájdete na  https://www.youtube.com/user/nithyanandaslovensky

48

 

Ďalšie humanitárne služby:

JEDLO: 10.000 veľkých porcií výživného, organického a vegetariánskeho jedla denne

ENERGETICKÉ LIEČENIE: denne súliečené tisícky ľudí (od migrény po rakovinu) prostredníctvom védskychcall-centier, televízneho vysielania, priameho osobného liečenia a liečenia prebudeným tretím okom

ZDRAVOTNÉ KEMPY SO ŠIROKÝM SPEKTROM ŠPECIALIZÁCIÍ: klinické testy zadarmo, vyšetrenia, operácie (dokonca aj transplantácia ľadvín), zdravotnícke potreby, ako okuliare, náhradné končatiny, pomôcky pre nepočujúcich a lieky zadarmo.

PRÁCE NA ODSTRÁNENÍ NÁSLEDKOV PRÍRODNÝCH KATASTROF: tisícky dobrovoľníkov podávajú jedlo a poskytujú nutné osobné potreby a dočasný príbytok obetiam prírodných katastrof

PODPORA VZDELÁVANIA: stavba školských budov a distribúcia učebných pomôcok.

MEDITAČNÉ KEMPY A VÉDSKE RITUÁLY UCTENIA PRE CELOSVETOVÝ MIER: usporadúvanie celosvetových masových meditačných programov a védskych rituálov pre zníženie násilia a vytvorenie pozitívnej energie.

PODPORA DEDINSKÝCH ŽIEN A MLÁDEŽE: finančná nezávislosť pre dedinské ženy vďaka schémymikrofinancovania. Zadarmo poradenstvo, meditácie a joga pri riešení problémov obdobia dospievania a snaha prinútiť mládež zvoliťsi vedomý život namiesto sebadeštruktívnych a samovražedných smerov. Budovanie obydlí pre dedinčanov.

NÁPRAVNÉ PROGRAMY VO VÄZNICIACH: výučba účinných meditačných techník a duchovných právd vo väzniciach po celom svete, obdarovanie väzňov sviežou myšlienkou vedomého života.