Denník z Inner Awakening z 2011

Tento denník je zápis zážitkov z programu Vnútorné prebudenie, ktorý sa konal v Indii 21. novembra – 13. decembra 2011. 

Autorkou tohto denníka je Ma Nithya Vibhooti, ktorá po svojom Vnútornom prebudení v roku 2009 prišla na tento program už po 3-tí krát ako tlmočníčka pre slovenskú posádku.

Tento denník bol vytvorený len medzi prestávkami počas samotného programu, napriek tomu veríme, že vám táto zbierka zážitkov a osobných skúseností umožní nazrieť do zákulisia tohto jedinečného programu, ktorý už tisíckam ľudí zmenil život. Vnútorné prebudenie je jediný spôsob ako sa vnútorne prebudiť a žiť život naplno.
Prajem vám krásne čítanie. 
Ma Nithya Vibhooti
India – môj prílet a stretnutie s Majstrom
Milí ánandis (blažené bytôsky),
s veľkým úsmevom na tvári a obrovskou prekypujúcou radosťou v srdci vám posielam pozdravy z horúcej Indie. Dorazila som dnes ráno a okamžite som sa tu začala cítiť ako doma, proste, je to úžasný pocit.
Z letiska som len hodila kufre do ubytovne a letela na Satsang (rannú správu). Keď som zazrela Swamijiho tak mi takmer prasklo srdce od radosti. Myslím, že pri rannej Kriyi som musela lietať v oblakoch.  Úžasná ranná správa, fantastický ranný daršan a vidieť Swamiho znovu pol metra od môjho tela – je to neopísateľné.
Poobede som bola aj pozdraviť Banyan strom a Dakshinamoorthi-ho pod ním a samozrejme Nithyanandeshwara and Nithyanandeshwari v chráme. Je tam fantastická energia. Len čo som si sadla pod strom, upadla som do tak hlbokého ticha, wow!!! Myslela som na vás všetkých, keď som stískala Dakshinamoorti.
V ašráme sa veľmi veľa vecí deje. Veľa vecí sa postavilo, dokončilo, opravilo, ašrám rozkvitá a je tu úžasná energia. Swamiji je krásny a láskavý, jeho energia je veľmi intenzívna ako pálivý oheň. Cítim, že toto Vnútorné prebudenie bude PECKOVÉ!!!
Posielam vám fotku krásneho Swamijiho.
Roztápam sa v blaženosti a myslím na vás.
S veľkou láskou a blaženosťou – pozývam vás všetkých do Indie. 🙂
Nithyanandam!!!
Príchod Slovenskej posádky do Indie
Nithyanandam milí ánandis,
Včera do ašrámu konečne dorazila Slovenská reprezentácia z PP :)))
Na moje počudovanie, napriek dlhej 2-dňovej ceste boli čerství a až na malú prestávku, celý deň nepotrebovali vôbec spať. Po ich príchode sa hneď vyjadrili, že je to ako keby „žiadne Slovensko neexistovalo“. Mali sme relaxačný deň, kde som im poukazovala celý ašrám, chrám, banyan strom a samozrejme si dali aj svoje prvé indické, satvické jedlo. Veľmi im chutilo. Okrem toho sme absolvovali 2 arati (rituál svetla), ráno aj večer a sedeli a kecali pod hviezdami až do večera. V Indii je úžasné, teplučké, letné počasie. Večer pred odchodom do izieb to obidvom vraj pripadalo, „ako keby tu boli už týždeň a nie len 12 hodín“.
Dnes ráno absolvovali svoju prvú rannú správu naživo s Majstrom a prvý daršan. Musím povedať, že to na nich nechalo silný dojem a pritom to je všetko len začiatok. Ašrám sa zapĺňa ľudmi, tento krát bude na programe vyše 150 účastníkov z celého sveta, veľa ľudí program opakuje už po druhý krát. Swamijiho energia je úplne iná ako predtým. Vyslovene pálivá a prenikavá, oveľa intenzívnejšia ako predtým. Tešíme sa na každú minútku strávenú s ním. Je to tu ÚŽASNÉÉÉ!!!
Veľa dobrovoľníkov z celého sveta a účastníkov programov sa vracia do ašrámu a sme tu všetci ako jedna „celo-svetová rodina“. Ako keď sa deti vracajú zo zahraničia domov na vianoce, tu sa všetci vracajú lebo toto je ten skutočný domov.
Chcela som vám napísať pár vecí, čo som si zapamätala z ranných satsangov. Samozrejme ze Swamiji odhaľuje stovky posvätných tajomstiev v každej rannej správe, a nie je možné si ich všetky zapamätať, ale čo sa vo mne naozaj uložilo, tých pár myšlienok, to vám tu predkladám.
Včera Swamiji rozprával o naplnení. Hovoril, že ľudský život sú len výkyvy hore a dole, ktoré sa stále opakujú. Dokonca aj osvietené bytosti zažívajú tento cyklus keď prijmú ľudské telo. Lenže, keď sa presunieme do najvyššej skúsenosti, k oslobodeniu, k osvieteniu, ten zážitok sa stane taký silný, že žiadny pád, žiadne utrpenie, žiadna bolesť nami už nemôže otriasť. Swamiji hovoril krásny príklad. Keď pocítite utrpenie, alebo bolesť, je to ako keby vami otriasol elektrický prúd. Úplne vás to otrasie a šokuje. Ale po osvietení je tá sila prúdu taká slabá ako malé elektrické kopnutie. Je to, ako keby ste boli obrovská turbína, ktorá vyrába elektrinu a zrazu keď príde nejaké utrpenie, ako keby vás kopla malá baterka. Ako môže baterka zničiť velkú turbínu, ktorá vyrába elektriku? Nemôže. Tých pár voltov si tá turbína ani nevšimne, proste je to tak zanedbateľné, ako zrnko prachu na púšti. Takisto, aj po osvietení sa nás bolesti, alebo akékoľvek utrpenie vôbec nedotkne.
Problém je však v tom, že obyčajní ľudia sa v živote stále zameriavajú len na to negatívne, na to utrpenie a aj keď príde naplnenie, alebo zážitok spokojnosti, zostane nepovšimnutý a časom všetky zážitky naplnenia budú vyzerať zanedbateľné v tom mori utrpenia. S osvietenými bytosťami je to takisto. Tak, ako my nevidíme tú blaženosť, naplnenie, oni nevidia bolesť a utrpenie. Pre nich všetko je priaznivé, všetko, čo vidia sú zázraky, naplnenie, blaženosť. Je to len jednoduchá zmena zamerania sa.
Swamiji hovoril, že veda naplnenia sa dá naučiť. Rozprával, že keby deti v školách mali 3-mesačné  kurzy naplnenia, tak by ho jednoducho žili celý život. 3 mesiace keby deti dostávali hračky aké chcú, jedlo, aké im chutí, rodinu, ktorá im chýba, kamarátov, ktorých milujú, začali by intenzívne cítiť, že život je naplnenie. Po takom silnom zážitku naplnenia, nech by čokoľvek prišlo do ich života, tento zážitok by bol tak silno zakorenený v bio-pamäti, že by ich už nič neotriaslo.
Takisto, aj nám stačí jeden silný zážitok naplnenia. Jedna silná skúsenosť, že všetko je priaznivé. Že všetko je Šiva – bezdôvodne priaznivé. Potom, nech by prišlo do nášho života čokoľvek, už by nás to neotriaslo, pretože to silné naplnenie by bolo nedotknuteľné. Je to ako oceán. Do oceána sa vlieva množstvo riek. Ale oceán nie je z toho vystrašený, že „čo sa mi stane, keď táto rieka sa do mňa vleje, čo bude so mnou?“ atď. Nie! Oceán je tak obrovský, že nech do neho vstúpi akékoľvek množstvo riek zo všetkých strán naraz, oceán zostane nedotknutý a nehybný, pretože je príliš obrovský. Rovnako aj my, sa musíme stať oceánom naplnenia. Potom sa nás žiadne bolesti nedotknú.
Dnešný verš z Bagavad Gíty bol opäť fantastický.
BG, 2. kapitola, 71 verš
„Ten, kto sa vzdal všetkých túžob a hýbe sa svetom bez závisti, bez pocitu majetníckosti a bez pocitu individuality, je ten, kto dosiahol stav večnej blaženosti – Nithyananda.“
V tomto verši Bagwan Krišna odhaľuje 3 tajomstvá – vzdať sa túžob, necítiť závisť (žiarlivosť) a nemať pocit majetníckosti. Tieto tri musia byť praktizované, tieto tri musia byť používané a potom to 4-té sa automaticky stane, vaša individualita jednoducho opadne, naša vôľa opadne.
Čo je to závisť, čo je to žiarlivosť? Je to, keď máte nesprávne chápanie o sebe samom. Je to kríza vašej osobnosti. Nemá to nič spoločné s vonkajším svetom, je to kríza vašej osobnosti. Keď sa porovnávate s inými, závisť a žiarlivosť sa zrodia. Ale my nechápeme, že keď sa porovnávame s inými a kvôli tomu robíme veľa vecí a naháňame sa, aby sme mali, alebo dosiahli to, čo iní majú, tak míňame svoju energiu, svoj život na naháňanie sa za niečím. Ale ten pocit, že oni sú lepší ako my, alebo že majú niečo viac ako my, jedného dňa opadne a my zistíme, že celý tento čas sme bežali a míňali svoju energiu len kvôli jednej myšlienke – že oni sú lepsí ako my. Len jedna myšlienka nám može zničiť celé roky života. Pochopte, že závisť a žiarlivosť je len nesprávne chápanie seba samých. Je to kríza vašej osobnosti. Je to nízke sebavedomie ohľadne seba.
Rovnako Swamiji rozprával, že neexistuje niečo také, ako jedna solídna, pevná osobnosť. Že každý z nás má plno tvárí a plno dimenzií. Rozdiel je ten, že my chceme všetky potlačiť a mať len jednu „dobrú“ tvár. Ale niečo také neexistuje. Ten kto ma milióny tvárí a užíva sa to, ako sa mení, ako sa presúva z jednej dimenzie do druhej, žije ako rieka, je tekutý ako rieka a stále plynie. Nech čokoľvek príde, akákoľvek osobnosť, jednoducho sa do nej ponorte s vášňou a s trpezlivosťou.
Swamiji dával príklady, že napríklad jedna z jeho osobností, je staviať chrámy. Niekedy ráno sa zobudí a má pocit, že postaví 20 chrámov. A tá jeho vášeň a nadšenie je tak intenzívne, že sa do nej úplne ponorí. Ale keď pracuje s jeho tímom, tí samozrejme nepostavia ani 2 chrámy a nieto ešte 20, napriek tomu má s nimi obrovskú trpezlivosť a jeho vášeň ho neopúšťa. Ponára sa do nej s plným nadšením a obrovskou trpezlivosťou.
Rovnako, keď sa v ňom objaví osobnosť učiteľa, zrazu má chuť ísť a dať takú prednášku, že 10 ľudí sa stane osvietených. A vtedy, keď prednáša, tak spôsob akým vyberá slová, každé slovo ostrí, ako keď sa leští diamant, lebo je presvedčený, že presne toto slovo spôsobí, že sa práve ten alebo ten stane osvietený. A napriek tomu, že sa to nestane, aj keď prednáša celé roky, jeho vášeň ho neopúšťa, pretože má obrovskú trpezlivosť pre všetko, čo robí.
Preto povedal, že robte všetky vaše osobnosti s obrovskou vášňou. Nechajte sa nimi úplne nadchnúť a ponorte sa do nich, ako keby ste sa roztápali v zmrzline. Ale pri očakávaní výsledkov sa nenechajte odradiť. Pracujte s vášňou, ale s obrovskou trpezlivosťou. A keď sa vaše vášne menia, keď sa vaše rôzne osobnosti vynárajú, úplne sa do nich ponorte a užívajte si túto obrovskú hru.
Swamiji povedal, že túžbam sa netreba brániť. Pred túžbami netreba utekať ani ich potláčať. Treba sa ich jednoducho zrieknuť. Nechať ich opadnúť, ako list zo stromu. Je tam a jednoducho spadne. To je všetko. Už nie je súčasťou stromu.
Krásnym príkladom Swamiji prirovnal, čo spôsobujú túžby v našom živote. Hovoril, že ako deti, chlapci z jeho dediny, naháňali myši na poli. A keď chytili myš, zaviazali jej špagát na chvost a pustili ju. A tá myš bežala do diery pod zemou a chcela sa schovať. Ale tí chlapci začali ťahať za ten špagát a či chce, či nechce vytiahnú ju von. Aj keď sa bráni zubami nechtami, nemá úniku.
Rovnako je to s túžbami. Túžby sú ten špagát zaviazaný na našom chvoste a maya (ilúzia) nás ťahá z našej skrýše von. Nedá sa jej ujsť, má nás na slučke. Ale keď sa túžob vzdáme, maya nás nemôže zviazať, pretože budeme večne slobodní.
~Slová Paramahamsa Nithyananda
Odovzdávam pozdravy od Mira a Helenky. Prajeme vám krásne blažené dni na Slovensko.
Nithyanandam! Ma Nithya Vibhooti
India deň 1
Nithyanandam milí ánandis,
len veľmi v krátkosti vám píšem počas obednajšej prestávky.
IA práve začalo prvými dvomi sedeniami s Majstrom a musím povedať, že Swamiji hneď na prvý šup doslova vyrazil dych všetkým účastníkom.
To, čo sa očakáva a plánuje počas tohto IA je nevysloviteľné. Jeho intenzita sa začala prejavovať hneď v prvej minúte programu a čaká sa obrovské dobrodružstvo a zrodenie doslova „nového človeka“ ako výsledok programu.
Dalšie IA bolo upresnené a začína 30.januára 2012.
S krásnymi pozdravmi z horúcej Indie vás zdravia Miro, Helena a Vibhooti (tajne sa pripravujúc na poobedňajšiu hodinu jógy).
Nithyanandam!
Ma Nithya Vibhooti
India deň 2
Wow, v Indii sa máme fantasticky. Včera sme absolvovali prvý daršan a prvý úžasný deň so Swamijim. Dokonca sme aj zachytení na fotke (prvá fotka v poradí a na nej tretí obrázok zhora, ja s mikrofónom a Miro a Helenka so slúchatkami). Sme tu! Šťastní a blažení!!!!!!!!!!!
Preposielam aj viacero fotiek z prvého dňa. Na viacerých z nich je Swamiji počas daršanu, ako si užíva levitáciu ľudí a hrá sa s trišulom (trojzubcom). Sme tu ponorení v blaženosti!
Dnes sme začali pracovať na rozpúšťaní všetkých uzlov a mentálnych vzorov správania. Swamiji povedal, že rozpustí všetky z nich a že naša bio-pamäť bude úplne, iná, vymenená. Náš život bude nový, lebo my sa úplne zmeníme. Podmieňovania, ktorím sme boli vystavení a ktorými sme sa riadili, budú rozpustené.
Swamiji na tomto Vnútornom prebudení pracoval 2.5 mesiaca a zostavil 54 kriyí, ktoré sú špeciálne zostavené na rozpúšťanie uzlov v našej bio-pamäti.
Už po prvom daršane a po prvom dni účastníci (vrátane našich) cítia neskutočnú silu Swamijiho energie. Keď prebúdza kundalini energiu, naše telá sa jednoducho začínajú roztápať. Je to neskutočné! Čaká nás veľa dobrodružstiev, vrátane kúpania sa v liečivom bazéniku spolu so Swamijim každý deň, a 8.12. výlet do Thiruvannamalai, Swamijiho rodného mesta na oslavu Deepawali, dňa, kedy Devi dosiahla osvietenie. V ten deň sa na vrchu hory Arunachala rozsvieti obrovská lampa na pripomenutie tejto udalosti. My budeme so Swamijiim meditovať pod Arunachalou na pozemku, ktorý kúpil špeciálne kvôli tejto príležitosti, lebo je z neho dobrý výhľad na vrch Arunachaly.
Swamiji je úžasne vtipný, rozpráva nám príbehy z detstva, zo školy, z rodiny a zo života ako Sádu. Je fantastické zažívať také intímne momenty s Majstrom a môcť sa s ním poradiť o osobných problémoch a situáciách z našich životov, ktoré sami nevieme vyriešiť.
Tešíme sa z každého momentu. Posielame horúce pozdravy z Indie a pár lúčov slnka, ktoré tu tak nádherne svieti.
Nithyanandam! Ma Nithya Vibhooti
India – zhrnutie dni 1 a 2
Nithyanandam milí ánandis,
hlásim sa vám v krátkosti z Indie. V tomto momente práve prebieha proces rozpúšťania uzlov strachu a tak, zatiaľ čo ostatní robia, čo majú, ja mám minútky času napísať vám.
Prvé dva dni IA boli fantastické. Swamiji začal všetky procesy veľmi jemne a láskavo dôkladnými pránajamami (dychovými technikami), kde účastníkov učil vedu kumbakha (rôzne druhy zadržiavania dychu). Povedal, že na dôkladnú pránajamu potrebuje bežný človek aspoň jeden deň tréningu. A keďže všetkých 54 kriyí bolo zostavených so silnými pránajamami, tento deň na nácvik kumbakhy bol veľmi dôležitý.
Prvé dva daršany boli neopísateľné. Bolo to niečo tak fantastické, že po prvom daršane si naši slováci mysleli, že také niečo predsa nemôže byť kazdý deň, veď to by bolo viac, ako je možné dostať. Mysleli si, že taký daršan bol len jeden, na privítanie. Až keď som im povedala, že toto sa bude diať 21 dní, každý deň, takmer odpadli.
Druhý daršan bol ešte silnejší. Bolo zaujímavé, že hoci Miro a Helenka čakali na daršan v osobitných radách (na ženskej a na mužskej strane), obaja sa stretli na javisku v kruhu divya sariris a mali daršan jeden po druhom. Ich zážitky z daršanov nemám povolené tlmočiť, sú tak unikátne a súkromné, že sa o ne budú musieť podeliť sami, ak budú chcieť. Môžem vám povedať len jeden citát Mira po včerajšom daršane: „nemôžem sa ničoho dotknúť, lebo ako to urobím, tak to zhorí“. A ďalšia veta, ktorá padla niečo pred polnocou, keď nás vyháňali po daršane spať: “ To ako mám teraz zaspať???“.
V noci mal Miro úžasný sen, že Swamiji prišiel z celou delegáciou na Slovensko a bol to tak živý sen, že Miro v noci vyskočil na rovné nohy a zobudil tak až suseda, čo spal vedľa :))))))
Swamiji doslova presakuje naše kosti a svaly, je to sila. Môžem povedať, oveľa väčšia, ako predtým.
Ráno o 4.50 sme samozrejme všetkých 135 ľudí ukážkovo nastúpených na jóge a eN Fitness po pohári neem džúsu s horkým úsmevom na tvári :))).
(Pre tých, ktorý neviete, neem džús je špeciálny ayurvédsky horký čajový nápoj na úplnú očistu tela od toxínov, parazitov, baktérií, vírusov a iných vecí).
Dnes ráno Swamiji ohlásil, že od dnes bude s nami tráviť 18 hodín denne a že vnútorné prebudenie ešte len dnes začína, lebo prvé dva dni boli len „navykacie“. Dnes sme začali pracovať na úplnom a kompletnom rozpúšťaní uzlov strachu a chamtivosti. Tieto dva uzly sú tak silné, že na nich budeme pracovať celé 4 dni. Budeme udierať a gumovať strach zo všetkých uhlov a úplne ho vymažeme z bio pamäte. Swamiji povedal: „Strach je niečo, čoho keď sa zbavíte, budete žit aj po smrti vášho tela a mysle. Ale ak máte strach, zomierate aj počas vášho života.“
Swamiji ďalej hovoril, že tento program nie je len práca s povrchnými emóciami a mysľou. Ale že je to  program, kde sa prevŕta do samotného jadra našej existencie a úplne ho prečistí. Tie kriye, ktoré nás čakajú, budú tak silne aktivovať tri druhy ohňov v našom tele (v tele máme 3 ohne,  ktoré sú zodpovedné za rôzne veci, ako trávenie, očistovanie atď.) a tie budú vyslovene páliť všetko, čo nie je potrebné.
Takže 18 hodín denne intenzívneho gumovania našich engramov so Swamijim, 2 hodiny jógy a 4 hodiny spánku, to je kalkulácia na toto Vnútorné prebudenie. A poviem vám, napriek tomu, že sme spali len 4 hodiny, sme čerství a plní energie, ako nikdy predtým. Nakoniec – v Swamijiho prítomnosti to nie je nič nezvyčajné.
Pre potešenie vám posielam pár fotiek z dňa 2. A s láskou a rešpektom vám všetkým, v mene celej posádky, posielam blaženosť a slnko do vašich duší.
Nithyanandam! 🙂  Ma Nithya Vibhooti
India – Deň 3 – Vedomá Smrť
Nithyanandam z Indie milí ánandis,
tak už máme za sebou deň 3 najúžasnejšieho programu na svete. Ako povedal Swamiji – toto nie je program, toto je obrovská príležitosť. Je to príležitosť, vrátiť sa domov ako jeevan mukta – oslobodená bytosť. Bytosť, oslobodená od všetkého utrpenia, vzorcov správania, spôsobov vnímania a reagovania, od všetkých bolestí, chamtivosti, hnevu, závislosti, závisti a žiarlivosti, od všetkého, čo je nechcené a napriek tomu naďalej zotrváva v našom živote.
Včerajší deň bol úžasný, pretože sme prešli zážitkom, o ktorý sa mnohí jogíni a sádu (mnísi) snažia desiatky rokov tažkými duchovnými praktikami. My sme ho dostali ako dar. Bol to zážitok vedomej smrti. Bola to smrť, presne ako bude prebiehať, keď sa stane. Swamiji je bytosť, insider, ktorý bol na druhej strane. Prežil svoju smrť vo veku 21 rokov na brehu rieky Gangy. Jeho skúsenosť, ktorú nám dopodrobna opisoval a hlboké pravdy o smrti, ktoré vie len ten, čo bol na druhej strane, boli obrovskými „žiarovkami“ v našej mysli, len tri vety, ktoré úplne zmenili pohľad na náš život. Čo život! Mnoho životov! Naša stratégia na život, naše plány na ďalší život, naše chápanie života je teraz úplne iné. Smrť, ktorou sme prešli, bola psychologická smrť tela, ale naše telá boli zamrznuté, nedalo sa s nimi ani pohnúť. Keďže ja som toto absolvovala už 4 krát, viem presne popísať, čo Swamiji robí, dokáže lusknutím prstov vytvoriť akýkoľvek zážitok, akúkoľvek skúsenosť v stovkách ľudí naraz. Celá hala, vyše 150 ľudí, bolo nehybných a ich duše boli vytiahnuté z tela. Telo žilo, to je jasné, ale proces odchodu duše z tela, sa stal, presne tak ako sa to má stať, keď opúšťa telo osvietená bytosť. Keď duša pri smrti opustí telo cez najvyššiu čakru, cez Sahasráru, cez korunu hlavy, už sa nevráti na planétu Zem, iba ak chce prísť ako inkarnácia. Tento zážitok sme včera všetci mali. Hoci som ja musela pár krát počas meditácie tlmočiť, prechádzala som cez ten proces tak intenzívne, ako sa dalo. Po druhý krát som zažila vlastnú smrť a už viem, že čo ma tam čaká, už viem, čo je dôležité, už viem, čo nie je podstatané v našom živote. Len jedna skúsenosť smrti, len jeden tak silný zážitok………… všetci sme od včera iní. Všetci už sme iní. Život už nie je taký istý….
Ako povedal včera na záver dňa Miro: „Takéto niečo sa vo svete nedá zohnať!“…
Nithyananam! Ma Nithya Vibhooti
 India – Deň 4
Nithyanandam milí ánandis,
deň 4 Vnútorného prebudenia začal úžasne, pretože včera sme začali absolvovať proces „pancha karma“ – ayurvédskej očisty tela. Táto očista sa skladá z premývania očí, ktoré ochladzuje telo, zbavuje očných ochorení a na počudovanie aj zápchy. Ďalej preplach čriev (klistír), a dalšie dve techniky, ktoré začíname dnes, sú preplachovanie nosa a čistenie nosných dutín od hlienov. Prepáčte, že vám to píšem tak do detailu, len chcem, aby ste vedeli, že aká sila sa tu deje. Tieto veci sa robia v drahých ayurvédskych klinikách na celom svete a sú veľmi drahé. Ale my tu za týchto 21 dní nie len, že prečistíme celé telo ayurvédskymi spôsobmi a čistou satvickou vegetariánskou stravou, ale Swamiji prebudí aj ďalších 6 špirál DNA, nemechanické časti mozgu, vygumuje engramy (samskáry, uložené spomienky z nášho tela) a my nie len, že omladneme a schudneme, ale prídeme domov aj krásni , žiariví. Naša pleť bude žiariť (to sú jeho slová).
Takže dnes ráno, veľa ľudí po výplachoch čriev, chodilo akosi viac vysmiatych, ako predtým. Kto vie prečo? :)))) Našťastie, na rannej správe nikomu nič neušlo do …. :))))
Včera bol prvý deň, čo sme sa kúpali v bazéne s 1008 bylinkami. Vaydya sarovar s obrovskou Shiva Lingou v strede bol tak „vyluxovaný“, že voda bola úplne modrá. Wow, bolo to úžasné, po poobednej hodine jógy, sme sa o 3 hodine v horúcom slnku kúpali v liečivej vode. Bola to pecka! A potom – sme na 2 hodiny zomreli.
Dnes ráno nám Swamiji vyrobil na rannej správe naozajstnú show. Po prvý krát bol dnes totiž usporiadaný program „Dial an Avatar“ – (Zavolajte avatárovi). Swamiji vybral telefónne číslo +91 80 2727 9999 a povedal, že toto číslo špeciálne požehnal, že aj tí ľudia, ktorí sa budú snažiť dovolať, aj keď sa nedovolajú, dostanú iniciáciu, lebo toto číslo bolo požehnané Saraswati a tá bude fungovať ako nezávislá inteligencia.
Ľudia z celého sveta mohli po oznámení čísla Swamijim, začať volať a mohli sa opýtať, čo len chceli, mohli mať akúkoľvek otázku, želanie a Swamiji začal dávať vyslovene „osvietenie cez telefón“. Naozaj – dvaja ľudia boli cez telefón iniciovaný do silnej levitácie a kundalini prebudenia a do najvyššej skúsenosti osvietenia.
Prvý telefonát bol úžasný, lebo linka bola asi 15 minút tak preťažená, že sa nikomu nedalo dovolať a my sme netrpezlivo čakali, čo bude. A keď sa konečne dovolal prvý človek, bola to vlastne inaugurácia tejto show a všetci sme sa veeeeľmi tešili. Celá Raja Sabha na rannej správe burácala smiechom a vzrušením, bola to poriadna show. Keď začal zvoniť telefón, Swamiji zdvihol telefón a povedal: „Nithyanandam, tu Nithyananda“ :)))))))))))))))
A ten človek na druhej strane úplne stratil reč. Vyslovene, všetko, čo chcel povedať bolo stratené, lebo nečakal, že priamo Swamiji zdvihne telefón, ale že to pôjde cez nejakú ústredňu, alebo čo. A tak jediné, čo bolo počuť bolo, že „božeeeeeeeeeeeeee, Swamijiiiiiiiiiiiiiiiii, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, AAAAAAAAAAAAAAAh, uuuuuuuuuuuuuuuh a smiech.
:)))))))))))))) Tak poviem vám, ranná správa bola vlastne intenzívna hodina smiechu, dnes ráno sme sa poriadne nasmiali. Ľudia už len z toho, že sa dovolali priamo Swamijimu a nečakali, že bez prepájania priamo hneď sám Swami zdvihne telefón, akosi všetky ich otázky boli zrazu stratené, všetko, čo boli schopní povedať bolo: Swamiiji, jeeeeej, Swamiji, aaaaaaaah, Swamiji uuuuuuuuuuh  :))) A keď sa Swamiji opýtal: dobre, akú máš otázku, oni len odpovedali: Swamiji, ako sa máš? :)))))) no zábava!!! Po tejto hodine smiechu nás Swamiji hodil do kriye na zbavenie sa hnevu a celú kriyu sme museli stáť na jednej nohe a hoci to bola kriya proti hnevu, všetci sme boli nahnevaní, lebo sme nevedeli stáť na jednej nohe :))))
Takže, program „Dial an Avatar“ bude odo dnes pokračovať každé ráno pred ranným satsangom o 7.30 indického času. Len pre zaujímavosť – telefónna ústredňa v Bidadi po rannej správe volala do ašrámu a povedali, že zaznamenali 3700 telefonistov, ktorí sa snažili dovolať na Swamijiho číslo, za tú pol hodinu a že ústredňa bola úplne preťažená a nedalo sa vôbec volať :))) Povedali: Swamiji, s tvojou popularitou to naša ústredňa nezvládne a skolabuje 🙂
Máme tu úžasné zážitky a veľa srandy so Swamijim.. Je ohromne vtipný a zábavný, a zároveň nám dáva poriadne zabrať. Dnes pracujeme celý deň na 7-ich telách a prečisťujeme každé z nich. Týchto sedem tiel, alebo vrstiev, ako je fyzické, cez pránické, vnútorné blabotanie, emócie, pokoj, ktorý zažívame počas spánku, radosť, ktorú prežívame zriedkakedy v našom živote a naše vedomie, sú tieto telá. Všetky musia byť úplne čisté, úplne vymyté, aby sme mohli byť jeevan muktas. Swamiji povedal, že odvčera je Raja Sabha (hala, kde sa koná program) obrovská práčka a on nás doslova perie na vysokých obrátkach a dokonca používa aj bielidlo :)))). Potom, keď budeme dokonale vypratí, tak nás len preplácha a vysuší a nakoniec vyžehlí a práca bude hotová.
Povedal, že Raja Sabha je práčka, voda je jeho energia, prádlo sme my, naše engramy, prášok sú kryie a procesy, ktoré robíme a celý proces sa začal. Dnes ráno sa práčka spustila o 10.00 hod po rannej správe a raňajkách. Takže teraz sa dôkladne perieme a perieme, pracujeme na pránickom tele.
Prajem vám krásne dni na Slovensko a znova sa priebežne ozvem. Posielam vám fotky z posledných dvoch dní.
A samozrejme, ten najlepší „honeymoon“ (medové týždne) v Indii dnes pokračujú dalším úžasnym dňom.
Nithyanandam z Indie!
Ma Nithya Vibhooti a posádka 🙂
SÚKROMNÉ MOMENTY S AVATÁROM
Takto trávime súkromné chvíle bok po boku s Avatárom – inkarnáciou.
Je neuveriteľné, akú domovskú atmosféru nám Swamiji vytvoril, je fascinujúce, ako sa inkarnácia dokáže „znížiť“ a stretnúť nás, obyčajných smrteľníkov na našej úrovni, na našej frekvencii a užívať si s nami túto mayu – ilúziu.
Prikladám vám aj fotky z rannej „show“  – Volajte Avatára.
Verím, že si aspoň takto na diaľku vychutnáte to čaro, byť v prítomnosti zriedkavej inkarnácie.
Všetko je tu na nezaplatenie!
Množstvo blaženosti a lásky z Indie letí smerom k vám.
Nithyanandam!
Ma Nithya Vibhooti
India – dni 7 a 8
Nithyanandam milí ánandis,
krásne pozdravy z Indie. Ako sa máte na Slovensku?
Nám sa v Indii posledné 3 dni príjemne ochladilo. Väčšinu dňa je príjemne pod mrakom a sem tam spŕchne letný dáždik.
Vnútorné prebudenie (IA) sa stále zlepšuje a prehlbuje. Zážitky a daršany Swamijiho, menia účastníkov rovno pred našimi očami.
Večer dňa 6, pri daršane už 50 % ľudí zažívalo intenzívnu levitáciu. Swamiji dostal od jednej z účastníčiek malý darček – malý ručný ventilátor na baterky. Dlho sa na neho pozeral a zamýšľal sa, čo s ním. Potom mu napadlo, že namiesto toho, aby musel fúkať, tak použije tento ventilátor na prebudenie kundalini. A naozaj, namieri ho na niekoho a ten hneď levituje. Po daršane si robil srandu z jeho ašramajtov, ktorí sedeli v jeho blízkosti na daršane a tým ventilátorom na nich nasmeroval pránu a tí len tak lietali. Potom ich Swamiji začal napodobňovať, ako sa všetci natriasajú a lietajú, no proste – bola to super zábava.
Včera ráno Swamiji oznámil, že satsang bude mat ráno 6 častí. Začne pada pujou (spievaním mantier vďaky a mantier pre svetový mier), bude pokračovať Bhagavat Gitou, potom bude program „Zavolajte Avatárovi“, kde ľudia môžu volať a požiadať o niečo (inak toto sa robí každý deň a máme z toho poriadne zážitky. Swamiji už urobil pár zázrakov na počkanie, je to neuveriteľné a je toho toľko, že sa to nedá ani popísať – napr. zbavil ľudí bolesti chrbta, vyliečil jedného z túžob v mysli aj v tele, požehnal jednu celú rodinu, kde deti su vysokoškolskí študenti a mama je nezamestnaná, že ich otcovi príde taký business, že dostane dosť peňazí, aby sa celá rodina mohla zúčastniť IA v januári, požehnal, že v jednom chráme sa z jednej deity materializovalo viboothi a kumkum, a na druhý deň ráno, tá istá pani volala, že z tej deity neustále tečie voda a že sa neustále objavuje viac a viac kumkum. Swamiji povedal, že tá voda je voda z Gangy a že je liečivá a nech ju dajú ľudom, ktorí prídu do chrámu, a rôzne iné veci.)
Po tomto programe Swamiji chce zaviesť nový program, ktorý sa bude volať „Divine interventions“ – Božské zásahy. Toto bude živá show, kde budú môcť zavolať a zúčastniť sa jej celé rodiny, alebo komunity, ktoré prežívajú nejaký konflikt. Swamiji povedal, že každému zúčastnenému pomôže pochopiť koreň jeho problému a rozdiel medzi „tým svetom“ a „mojím svetom“. Swamiji povedal, že nie len, že si vypočuje a poradí všetkým zúčastneným, ale do koreňa vylieči ten problém a postará sa o to, aby ten konflikt zmietol zo sveta. Tento program bude uvedený onedlho, keď sa technicky všetko zariadi a Swamiji povedal, že časom sa stane táto show najsledovanejšou v TV, niečo ako Opra v Amerike.
Naozaj je to úžasné, aké zázraky Swamiji robí pred našimi očami.
Včera po obedňajšej jóge sa IA účastníci boli kúpať so Swamijim. Kúpanie malo byť možno pol hodinu ale Swamijimu sa tak páčilo vo vode, že tam zostali dve hodiny. DVE HODINY kúpania s Avatárom, rehotanie, tancovanie, rozpravánie príbehov atď. Potom všetci premrznutí sme sedeli pri večernom táboráku a dostávali Swamijiho daršan pod holým nebom spolu s úžasnou večerou. Včera večer bol Swamiji intenzívne ponorený do lásky a takmer každý účastník dostal na daršane silné a vrúcne objatia. Bolo to tak dojímavé, že veľa ľudí sa vyslovene roztápalo v jeho prítomnosti. Láska Guru je ta najvyššia forma lásky, je to, ako keby samotný boh prišiel a povedal vám: „neboj sa, postarám sa o teba, som s tebou, nemusíš sa ničoho báť“.
Dnes ráno Swamiji otvoril 10-dňovú oslavu – Nithyanandeshwara Brahmotsav, ktorá je oslavou, kedy Devi dosiahla osvietenie. Posledný deň tejto oslavy strávime v Thiruvannamalai so Swamijim. Veľmi sa tešíme.
Dnes sa zase koná vynikajúci program a úžasné sedenia s Majstrom. S nadšením si užívame každý moment, či je to vonku, vo vnútri, so Swamijim, alebo aj bez neho.  Posielam vám krásne fotky zo včera večera.
Slovenská posádka vám posiela krásne pozdravy z Indie a tešíme sa na vaše ohlasy. 🙂
Ma Nithya Vibhooti
India – dni 9-13
Nithyanandam milí ánandis,
pozdravujem vás opäť po dlhej odmlke z Indie. Uvedomila som si, že prebehli už 4 dni, odkedy som vám posledne písala. Wow, tu to pripadá, ako keby to bol celý mesiac. Toľko zážitkov, aktivít, nových vedomostí a skúseností je do nás nalievaných každý deň, že je tažké uveriť, že sme tu len 13 dní.
Keďže so Swamijim trávime od 7 rána prakticky celý deň, od rannej Guru Puja cez ranný satsang, kde Swamiji odhaľuje obrovské pravdy z nesmrteľnej Bhagavat Gity, kde Swamiji vysvetľuje nesmrteľné učenie Bagwana Krišnu, sme bombardovaní obrovskými „shastra sastras“ – vedomostnými zbraňami a praktickými riešeniami na život, potom, počas programu „Zavolajte Avatárovi“, nás Swamiji ohuruje zázrakmi doslova na počkanie a samozrejme, každý deň novou Kriyou – aktívnou meditačnou technikou na rôzne ochorenia a potiaže od cukrovky, rakoviny, schizofrénie, kriye proti bolestiam hlavy, reume, až po kriye proti starnutiu, kedy Swamiji nie len ponúka kriye na tieto konkrétne problémy, ale ak ich nemáte, prebudením kundalini nasmeruje kundalini na zlepšenie zdravia, zvýšenie energie, ľudského vedomia, omladzovanie organizmu a samozrejme – pocitu blaženosti.
Za posledné dni sa toľko udialo, že si ani neviem spomenúť, čo všetko a nedá sa to ani opísať. Tak vám napíšem aspoň zopár zážitkov.
V jeden deň išli na daršan Hela s Mirom spolu a mali pre Swamijiho nejaké otázky, tak som s nimi išla na daršan, aby som im mohla pretlmočiť jeho slová.
Swamiji teraz robí daršany tak, že vytvorí obrovský kruh energie pomocou „divya sariris“, ktorí sú predĺžením jeho energie. Na daršane, keď vstúpite do tohto kruhu, tak je to doslova, ako keby ste vstúpili do jeho tela, do jeho energie. Ja som bola na daršane v tom kruhu asi jednu minútu a bez toho, aby sa ma Swamiji dotkol, len vďaka tej bezprostrednej blízkosti v jeho „dychovej zóne“, moje telo zažívalo neskutočné veci. Celé telo sa triaslo ako keď vypijete silnú kávu a vibrovalo energiou, akonáhle som si sadla, telo zamrzlo v tejto póze a nebola som sa schopná 15 minút pohnúť, sedela som ako Buddha v extrémnej blaženosti. Celá bio-pamäť vibrovala obrovskou energiou, ale zároveň som sedela nehybne ako kameň. Vo vnútri obrovská blaženosť, išla som sa roztopiť. Bol to úžasný daršan.
Kazdé ráno Swamiji počas „zavolajte avatárovi“ pomáha a žehná toľkych ľudí, že nám to až vyráža dych. Dovolať sa mu priamo a priamo sa ho opýtať o radu, alebo liečenie, je ako telefonovať priamo do neba. Minule volala jedna pani, ktorá má rakovinu a veľký nádor a musí podstúpiť operáciu v priebehu pár dní. Swamiji jej povedal, že nech sa nebojí, že tam bude s ňou, že keď ju odvezú na sálu, len aby si na neho spomenula a uvidí, že jeho fyzická prítomnosť tam bude s ňou, uvidí jeho postavu fyzicky tam a ďalšia vec, že jej dá taký zážitok, aký on mal osobne, keď mal 6-násobnú zlomeninu ruky, keď počas operácie, napriek anastéze, neupadol do bezvedomia, ale presne videl a počul, čo sa deje a po operácii doktorom presne povedal, čo robili, o čom sa rozprávali, atď. Tak takisto aj ona bude mať ten istý zážitok, bez bolesti bude úplne pri vedomí a bude ho vidiet stáť pri nej. Ďalej povedal, že v priebehu pár dní sa vráti z nemocnice a zázračne rýchlo sa zotaví na veľké počudovanie lekárov a že bude do mesiaca volať o úplnom vymiznutí rakoviny. Povedal jej, že nech sa nebojí, že je s ňou, že bude tam. Doslova nám vhŕkli všetkým slzy do očí, bolo to neskutočné.
Jedna kočka volala, že má písomky z predmetov, ktoré neznáša a veľmi sa bojí, že ich nespraví. Swamiji povedal, neboj sa, ja ich napíšem za teba. Stačí na 80%? :))))
Dalšia kočka volala a chcela požehnanie, aby sa mohla zúčastniť IA, tak Swamiji jej povedal, že jej „posiela nečakané peniaze“ a že bude môcť prísť v januári. Potom poprosila Swamijiho, aby jej dal duchovné meno. Toto cez telefón nikdy nerobí, samozrejme! Tak sa opýtal: „Čo? Takto cez telefón??? Tak dobre, povedz mi dátum narodenia a konšteláciu hviezd (nakshatra) – ľudia v Indii to bežne vedia, a podľa toho jej dal v priebehu pár sekúnd meno – Nithya Smarana – večne pamätajúca na Guru. Krásne!!! Bola tak dojatá, že nevedela, či má plakať, alebo sa smiať, ale znelo to ako dojímavý rev aj smiech dokopy. Neskutočné!
V podstate, Swamiji plní želania cez tento program, povedal, že neviete si predstaviť, ako sa zmení život toho človeka potom, čo mu Avatár takto osobne poradí, alebo pomôže, ako drasticky to môže vyliečiť jeho vnútro a presvedčiť ich o tom, že život naozaj stojí za to žiť. Je to nádherné!
Pred tromi dňami začal festival Nithyanandeshwari Brahmotsvam, ako som vám už písala. Pri tej práležitosti Swamiji usporadúval tradičný svadobný rituál podľa védskej tradície a 10 manželských párov sa opäť zosobášilo v prítomnosti Avatára. Mali fantastické zážitky, všetkým to obrovsky priblížilo hĺbku védskej tradície a to, ako každý krok, každý rituál má hlboký duchovný význam. Swamiji povedal, že manželia / partneri by mali byť spolu iba pre jeden zámer – spoločný rast. A podľa védskej tradície, manželia by sa mali deliť o všetko, o peniaze, o vlastníctvo, o šaty, o jedlo spoločne a dokonca aj duchovné praktiky ako meditácia a tapas by mali robiť spolu. Vo védskej tradícii neexistuje rozvod a v prítomnosti Guru pri sobáši je považovaný za obrovské porušenie kozmického prísľubu.
Každý deň, po obedňajšej en-Fitness hodine, sa chodíme kúpať do liečivého bazéna, v ktorom je 9-metrová Shiva Linga. Cez Shiva Lingu steká voda a tá je tak energizovaná, že dokáže vyliečiť, zbaviť chorôb. Swamiji nám hovoril, aby sme každý deň išli pod ten vodopád, že nám to neskutočne pomôže. Ja som nechodila, lebo sa mi nechcelo každý deň sušiť a umývať vlasy (ženská ješitnosť), ale dnes som sa rozhodla, že idem. Ľudia!!!! Dostala som daršan. Tá skúsenosť, tá energia, čo bola prenesaná za tých 5 sekúnd pod tým vodopádom, mi dala takú skúsenosť blaženosti, že som išla vyskočiť z kože. Až potom som si uvedomila, že to preto sa všetci tak tešia v tom bazéne, skáču ako malé deti, majú úsmev od ucha k uchu, proste detská radosť v očiach….. nie je to, že im preskočilo, jednoducho, je to daršan. Priamy prenos energie, ktorý je tak silný, ako Swamijiho daršan. Teraz, po takom čase so Swamijim viem oveľa intenzívnejšie cítiť energiu, kde v tele je, kadiaľ prechádza a aká je silná, až ma to prekvapuje. Cítila som veľmi jasne – Šiva sám mi dal daršan.
O 5 dní ideme na Arunachalu. Swamiji nás požehnal, dal nám extra čas na to, aby sme mohli ísť na Arunachalu, peši až na vrch. Jedna skupina ľudí chce ísť okolo vrchu, druhá (my sme v nej) priamo vyšľapať na vrch. Takže sa véééééľmi tešíme. Idem navštíviť Šivu so Šivom samotným. 🙂
Za tých pár dní, čo som nepísala, sme prešli toľko vecí, pracovali sme na Osvietenom Zdraví, Vzťahoch, Bohatstve, Vedomí vodcu, regresia minulých životov a čaká nás ešte oveľa viac. Včera večer dával Swamiji špeciálny daršan – Samádi skúsenosť. Každému dal zážitok samádi (nirvány) aspoň na pár sekúnd a zasial semienko osvietenia do každého z účastníkov. Jeho energia bola tak mocná, že na začiatku daršanu nečakane prudko fúkol do mikrofónu. Tá energia bola TAKÁ SILNÁ, že moje telo skoro explodovalo, hodilo ma to do intenzívnej levitácie, asi 10 minút som bola v intenzívnej kundalini skúsenosti. Vyslovene to udrelo samotné bytie. Viem, že to znie tak divne, a nemôžem vám to ani k ničomu prirovnať, lebo to je niečo, čo v živote vôbec neprežívame. Je to nepopísateľné a neprirovnateľné, je to vlastne intenzívna skúsenosť prebudenia kundalini energie, ktorá v našom živote spí neprebudená, pokiaľ nemáme to šťastie, že ju prebudí nejaký osvietený majster. Keď vaša kundalini vyletí až ku sahasráre – korunnej čakre – je to naozaj výnimočný zážitok.
Swamiji nám dnes rozprával zážitky z Kailashu, znova to prinieslo slzy do očí. Povedal, že keď máme len oči, ani ruky, ani nohy nám nefungujú, že aj tak máme ísť. Že nemáme premeškať. Povedal, že Kailash samotný je také silné energetické pole, že nahrádza fyzickú prítomnosť Majstra. Ak nemôžeme ísť s ním, tak máme ísť akokoľvek, s ktoroukoľvek cestovkou, alebo skupinou, ale dôkladne pripraviť telo, aspoň pol roka na Kailash.
Je ešte veľa, čo by som vám mohla písať, ale nie je čas. Prikladám vám nejaké fotky, na niektorej malej sme aj my. Dúfam, že sa vám budú páčiť tak ako nám. Práve sa chystáme na dnešný daršan – obrovskú dávku blaženosti od Avatára. Takže – krásne pozdravy z Nithyanandapuri – miesta, kde každý deň je oslavou.
Nithyanandam! Ma Nithya Vibhooti
SLOVÁ MAJSTRA
Nithyanandam milí ánandis,
posielame vám úžasné, fantastické, blažené pozdravy z Indie. Máme sa tu neopísateľne skvele a úžasne. Užívame si každý moment s Majstrom a je to skutočne neopísateľné. Každý moment nás niečim prekvapí, vyrazí dych nejakou vetou alebo pochopením, obdarúva nás novými a novými skúsenosťami a zážitkami. Nedá sa ani vymenovať, čo všetko dostávame každý deň.
Sedenia pod banyan stromom v upanishad
kúpanie v liečivom bazéniku Vaidya Sarovar
Sedenia s Majstrom pri Smiacom chráme
Oslavný sprievod po celom ašráme s hudbou a tancom so Swamijim.
Oslavy Nithyanandeshwara Brahmotsava pokračujú každý deň
Vystúpenia od detí z Gurukul
Ranné „bomby múdrosti“ – ranné satsangy Bhagavad Gita
každodenný daršan od Swamijiho
množstvo vtipov a príbehov od Swamijiho
Swamijiho neúnavný blažený úsmev, výbušný smiech a detská nevinnosť v jednom….. a ešte viac, niečo, čo sa dá prečítať iba medzi riadkami, iba medzi slovami. Niečo neopísateľné!!!!
Zajtra ráno vyrážame do Arunachaly, ideme sa zblázniť od šťastia. Budeme tráviť deň v Swamijiho ašráme pod vrchom Arunachala, blízko miesta, kde ma ašrám aj Bagwan Ramana Maharishi – Swamijiho predchodca, osvietený avatár. Nevieme sa dočkať na oslavu Deepawali – dňa Deviho osvietenia, kde sa večer na vrchu Arunachala rozsvieti obrovský oheň na pripomenutie tejto príležitosti. Arunachala je vrch ohňa, samotná energia Šivu. My budeme oslavovať so Šivom samotným, wow!!!
Čo viac dodať??? Nemám slov, takže, čo vám posielam, sú perličky od majstra – zaznamenané počas ranných správ a sedení IA. Dúfam, že sa vám budú páčiť.
Prikladám vám aj nejaké fotky. Nájdete nás na nich???
Nithyanandam!
„Najväčšie oslobodenie, je oslobodenie od slov iných. Od názorov iných.
Keď vás ľudia zrania, pomyslite si na nich, že sú ako šmirgel. Možno vás poškrabú a zrania, ale nakoniec vy budete krásne vyleštení a oni už budú nanič.
Keď ste zmätení, to znamená, že ste na nesprávnom mieste s nesprávnym rozhodnutím.
Vaše telo je ako motor. Keď používate poháňadlo zvané strach, vaša pečeň a črevá budú trpieť. Ak fungujete na chamtivosti, vaše srdce a pľúca budú trpieť. Ak fungujete na lenivosti, ak lenivosť je váš životný štýl, tak spôsobujete tragické katastrofy pre seba a iných a nie ste hodní ani jedného pohľadu. Keď ste leniví, pre vesmír ste tak zanedbateľní, ako prach alebo mravec. Ale keď je váš život poháňaný láskou, radosťou a vďačnosťou, vtedy sa začnete neustále rozpínať a vaše vnútorné orgány budú cítiť úžasnú lubrikáciu. Vedome predlžujte momenty radosti, lásky a vďačnosti vo vašom živote. Nájdite si nejakých 20-30 aktivít, ktoré vám prinášajú tieto vyššie emócie a predlžujte čas v týchto najvyšších frekvenciách. Ak sa úplne ponoríte do lásky, radosti a vďačnosti, nič vás nebude schopné udržať od duchovnej cesty. Žiť z pocitu naplnenia je možné!!!
Ak cítite radosť, lásku, šťastie, je to, ako keby si do vás sadol Boh. Začnite živiť, podporovať tieto pocity, pretože sú ako dar. Jediný spôsob, ako prejaviť vďaku tej božskej energii, je posúvať ju ďalším a ďalším ľuďom. Ak sa to nestane, do 21 hodín, tieto pocity vyprchajú a vyhynú a v tom prípade vy ste len zlodejom, ktorý ich uchmatol a nevrátil vesmíru nič späť. Len službou sa dá odmeniť božskej energii lásky a šťastia, ktorá si sadne do vás. Ak nie ste ochotní pracovať, vynaložiť úsilie na seva (službu), ste len zlodej!
Vaše telo a myseľ sú zostavené pre blaženosť, nie bolesť. Bolesť je len nečakaná chyba v systéme, ako vírus v počítači. Bolesť vo vašom systéme je len chyba, preto sa necítite vo svojej koži, keď máte bolesť. Bolesť by tam nemala byť, vaše telo a myseľ sú zostavené len na vyžarovanie obrovskej radosti.
Duchovno je pre ľudí, ktorí chcú vstať a vzchopiť sa ako Arjuna! Zoberte zodpovednosť v každom momente vašej existencie a vo všetkých dimenziách.
Žiaden človek sa nemôže oslobodiť od činnosti. Vyhýbaním sa práce, nedosiahne naplnenie a nevyhne sa karme. Človek, ktorý nemá záujem vykonávať prácu, nemôže byť oslobodený od akcie a reakcie a ich následkov, pretože v každej činnosti a nečinnosti vykonáva určitú akciu a bez činnosti nemôže dosiahnuť naplnenie a dokonalosť.
Zoberte zodpovednosť v každej dimenzii vášho života, v každej osobnosti, ktorú máte (matka, sestra, dcéra, kolega, šéf, priateľ, sused, strýko, atď. atď.). Nech vás zodpovednosť naplní tak, že vo vašom vnútri nezostane ani milimeter miesta pre vás samých – pre vašu identitu, ego. Straťte sa v zodpovednosti. Zodpovednosť je jediný spôsob, ako sa oslobodiť od ega.
V každom momente vášho života vytvárate. Buď vytvárate bohatstvo, alebo chudobu, ale neustále vytvárate. Smer, ktorým svoje vytváranie zameráte, je na vás.
Pokiaľ neotvoríte svoje vrecko, neotvoríte svoje srdce.
Neponúkajte nič zadarmo. Zničí to hodnotu vášho produktu/služby a ľudia vás budú brať za samozrejmých. Ani duchovno a liečenie by nemali byť poskytované zadarmo, pretože to ničí čistotu učení a znižovanie hodnoty acharya, učiteľov a Majstrov, ktorých učenie a slová stratia časom hodnotu. Preto ja nikdy neznížim čistotu mojich učení, ani cenu mojich programov.
Vodca nie je štatút, je to stav. Vodca je človek, ktorý má situáciu za každých okolností pod kontrolou. Vodcovstvo je schopnosť žiť viac a viac a viac a stačí na to vedome rozhodnutie. Vodcovstvo znamená zodpovednosť, jasnosť a radosť.
Vaše oči by nemali slziť pre nič iné, ako je láska a vďačnosť. Nič iné v živote nestojí za vaše slzy, lebo v živote nie je čo stratiť.
Keď neberiete život za samozrejmý, všetko je radosť.
Moje slová a môj hlas som ja. Keď vstúpim do niekoho uší, vstúpim do ich srdca.“
Nithyanandam! Ma Nithya Vibhooti
MAHA DEEPAM – ARUNACHALA
Nithyanandam milí ánandis,
osvietené pozdravy z Indie vám posielam v mene celého prebudeného klanu z celého sveta.
Pred hodinou sme sa vrátili z Arunachaly. Nemôžem obsedieť, musím sa s vami čím skôr podeliť o zážitky, ktoré sme mali, lebo tak silno rezonujú v mojom vnútri, že sa inak nedá.
Napriek tomu, že sme dve noci nespali, lebo sme ich precestovali (verte mi, cestovanie na Indických cestách je zážitok – neustála levitácia aj bez vašej vôle :))), zážitok včerajšieho dňa je tak silný, že preráža akúkoľvek únavu.
Včera bol sviatok Maha Deepam – je to deň, kedy sa Devi (stelesnenie matky, kozmická matka) stala osvietená v Arunachale. Presne včera, presne na spln mesiaca, presne v čase, keď slnko zapadalo a mesiac vychádzal na oblohu, presne o 6 hodine večer pod vrchom Arunachala v prítomnosti Šivu samotného, si Devi uvedomila pravdu a stala sa osvietená.
Včera, na spln mesiaca, sme od piatej sedeli pod vrchom Arunachala a pozorovali západ slnka a východ splnu mesiaca na oblohe v jednom čase. Pred nami bola Arunachala (Achala Murti – nehybná forma Šivu) a za nami sedel Swamiji (Sachala Murti – živá, hýbajuca sa forma Šivu). Presne v tom dni, v tom istom čase, na tom istom mieste, v prítomnosti Šivu samotného vo dvoch formách sme intenzívne meditovali na Arunachale, kde sa o 6 večer zapálil oheň Deepa. Swamiji nám povedal: „Len seďte, nenadychujte sa, ani nevydychujte, len úplne uvoľnene pozerajte na vrch Arunachaly. Uvidíte jeho auru, Arunachala nie je mŕtvy kopec, je to živá bytosť. Máte jedinečnú príležitosť zazrieť pravdu, tak, ako ju zažila Devi. Nepremeškajte, oheň Arunachaly priamo prebudí vaše tretie oko a vy si uvedomíte pravdu.“
Takto sme sedeli nehybne vyše pol hodiny. Naše zážitky sú neopísateľné, ale jeden z nich, čo bol spoločný pre všetkých bolo, že sme videli ako Arunachala dýcha. Jeho aura sa nadychovala a vydychovala a čo sa dialo mne osobne, sa nedá preložiť do slov, lebo je to príliš mystické a za hranicami slov. Nechcem znižovať môj zážitok na úroveň logiky. Jednu vec nám povedal Swamiji po skončení meditácie: „Neviete, čo sa vám teraz stalo, ani netušíte, čo sa udialo. To uvidíte až neskôr.“ Trvalo mi hodnú chvíľu, kým som mohla znova rozprávať, v nemom úžase som bola v inej frekvencii, niečo iné sa dialo….. Toto všetko, tento zážitok bol exkluzívne len pre účastníkov IA na  súkromnom pozemku, ktorý Swamiji objednal a ohradil len pre našu skupinku ľudí, rovnako aj táto meditácia bola len pre nás, len my sme mali tú výnimočnú možnosť meditovať v jeho energii a dostať tento výnimočný zážitok.
Swamiji nám rozprával, že Maha Deepam je druhé najväčšie zhromaždenie ľudí na planéte Zem v jednom mieste. Len na tento sviatok navštívilo Arunachalu 5 miliónov ľudí – bez akéhokoľvek zločinu, násilia, vrážd atď., s hlbokou láskou k Devi a Šivovi a silnou túžbou po osvietení, milióny ľudí sa zhromaždilo, aby zažilo moment osvietenia pod Arunachalou a malo Swamijiho daršan.
Arunachala bola ozdobená 3-mi vencami, 20 km dlhým vencom z kvetov, 20 km dlhým vencom z citrónov a 20 km dlhým sprievodom ľudí, ktorí obkolesili horu a pochytali sa za ruky.
Oheň, ktorý bol včera zapálený na vrchu Arunachaly je 10 m vysoký, 10 m široký a bude horieť neustále 11 dní.
Čo sa dialo potom bol úžasný satsang, po ktorom IA účastníci dostali daršan. Swamiji dával daršan tisíckam ľudí, neustále vyše 5 hodín vkuse, na konci osláv sa robila Rudra homa (rituál ohňa a spievanie mantier na zvýraznenie energie Šivu a Devi) a abishekam (posvätný kúpeľ) pre nové deitis Šivu a Devi v Swamijiho prítomnosti. Celý čas sme sedeli pod Arunachalou so živou Arunachalou a ani netušíme, čo sme vlastne dostali.
Včera sa mi podarilo odfotiť pár záberov, ako sme sedeli pod Arunachalou a čakali na 6 hodinu a zapálenie Deepam. Verím, že len pohľad na tieto obrázky, len uzretie Arunachaly (ten vyšší vrch v pozadí) vám so Swamijiho požehnaním prinesie rovnaký zažitok.
Roztápajúc sa vo vďačnosti a blaženosti.
Nithyanandam! Ma Nithya Vibhooti