LAP 3

Domáca úloha z tretieho LAP ‚Living Advaita Proces‘ Procesu žitia v advaite

Precvičuj skúsenostne pochopiť, že život je zrkadlo

Precvičujte aby ste pochopili, aby ste si uvedomili že život je zrkadlom:

1. Pozrite sa a urobte si zoznam vecí alebo situácií, ktorým ste sa vyhýbali, alebo správania ktorým ste sa bránili vo vzťahu s  inými –  vyhýbali ste sa ľuďom, ktorí nás otravovali? Vyhli ste sa ľuďom, ktorí sú príliš nároční? Vyhli ste sa situáciám, kde ste mohli zlyhať? Našli ste ľudí, ktorí sú príliš závislí na vás?

2. Zapíšte si zoznam situácií, ktoré sa stávali znova a znova.

a. Aké sú veci v týchto situáciách, ktorým ste sa bránili znova a znova?

3. Napíšte zoznam ľudí, s ktorými ste mali problémy – napíšte charakteristiky týchto ľudí, u ktorých sa ukázalo, že ste im vzdorovali znova a znova.

4. Napríklad-

 1. Zoznam všetkých manažérov vo vašom živote s ktorými ste mali problém, koľko z týchto problémov sú rovnaké aj pri rôznych manažéroch?
 2. Zoznam všetkých kolegov s ktorými  ste mali problém -koľko z týchto problémov sú rovnaké napriek tomu, že išlo o iných kolegov?
 3. Zoznam všetkých partnerov, priateľov s ktorými ste mali problémy – koľko z týchto problémov sú rovnaké ako predchádzajúce z nich?

5. Napísať zoznam ľudí, s ktorým ste mali problémy – je to náhoda, že so všetkými z nich ste mali rovnaký druh problémov? Myslíte si , že je to ich problém? Alebo je to niečo, vo vás?

6. Čo je vo vnútri vás, čo prinieslo tento aspekt u nich, ktorý sa vám nepáčil?

7. Aké vnímanie v tebe spôsobilo, že si všetkých z nich videl rovnako?

8. Ak by títo ľudia neboli vo vašom živote,  uvedomíte si tieto problémy?

Ako začať proces ukončovania s teamily:

 • Zatvorte si oči.
 • Urobte vedomé rozhodnutie, že budete žiť v priestore ukončenia so všetkými vašimi teamily členmi.
 • Urobte vedomé rozhodnutie, že budete žiť v priestore ukončenia so všetkými vašimi teamily členmi.

 

KROK 1: IDENTIFIKÁCIA NEUKONČENÍ S TEAMILY ČLENMI

 • Sadni si a zapíš si všetky neukončenia s vašimi teamily členmi. Nižšie sú uvedené niektoré príklady typov neukončení ktoré môžte mať:
 • Aanava – pocit zneváženia
 • Karma – neukončenia vo vašej mysli, reči a konaní
 • Maya – klam – začnete veriť lži, ktorú ste povedali ostatným.
 • Zapíšte si neukončenia, ktoré patria do minulosti alebo súčasnosti, čo si spomeniete; a obavy z budúcnosti sa aj naďalej prejavujú ako neukončenia. Pochopte, nielen máme neukončenia z minulosti a prítomnosti, tiež máme aj budúce neukončenia. Neukončenia si pripravujeme a prifarbujeme ešte pred tým ako k nám prídu.
 • Nech sú vaše neukončenia z minulosti, prítomnosti a budúcnosti akokoľvek, podrobne si ich napíšte.
 • UKONČITE NAJPRV SAMI SO SEBOU s každou z týchto udalostí. Mali by ste pochopiť, že vy ste zdroj vášho problému. Musíte nazrieť do nesprávneho pochopenia vo vnútri vás, ktoré nám spôsobuje zranenie. Pozrite sa na zdroj tohto pochopenia a ukončite s ním.

 

KROK 2: TEAMILY ČLENOVIA BY MALI POCHOPIŤ ČO JE TO UKONČENIE A NUTNOSŤ UKONČENIA

 • Vysvetlite čo je to ukončenie a ako to pomôže vám obom. Pochopte prosím, vaši teamily členovia by mali pochopiť, ako aj im proces ukončenia pomôže. Mali by ste im pomôcť pochopiť to. Mali by ste počúvať sami seba. Mali by ste počúvať vaše vlastné slová. Mali by ste byť schopní počúvať do vášho rozprávania, byť schopný hovoriť do počúvania druhých.
 • Celá teamily by mala pochopiť potrebu ukončenia.
 • Komunikačný mód: Skype videohovor. 90% komunikácie sa deje prostredníctvom vizualizácie. A najmä proces ukončenia nie je len komunikácia, to je spojenie (splynutie)! Skúste Skype volanie. Znamená to, vy a vaša teamily by mala byť schopná vidieťseba navzájom a hovoriť. Ak nie ste schopní urobiť naozaj Skype hovor, potom aj telefonát je v poriadku.

 

KROK 3: DOKONČENIE S CELOU TEAMILY

 • Sadni si s členmi vašej teamily s rozhodnutím spôsobiť Ukončenie
 • Sadni si s celou teamily ako skupinou a urob ukončenie s každým členom teamily. Bude skvelé, ak sú prítomní všetci z vás buď fyzicky alebo cez Skype hovor s celou teamily. Ak to môžete urobiť ako celá skupina, to bude skvelé, pretože keď ukončujete s jednou osobou, mnoho neukončení druhej osoby bude miznúť.
 • Keď sedíte s celou teamily, úprimne začínajte ukončenie s prvou osobou. Mnoho neukončení druhej, tretej osoby sa roztopí. Áno roztopia sa! Pochopte prosím, preto trvám na tom, aby ste sedeli s toľkými členmi teamily ako je to možné dohromady.
 • Ak nemôžete, potom ukončite s každým teamily členom jednotlivo.
 • Prejdite procesom ukončenie s ostatnými, ako to bolo vysvetlené predtým
 • Keď dokončíte vaše ukončenie s celým tímom, celou teamily, každý by mal vedieť, vidieť vašu úprimnú snahu ukončovania. Vaša úprimnosť s ukončovaním, prinesie ukončenie každému. Pochopte, len vaša úprimnosť, vaša autentickosť prinesie ukončenie každému!
 • Ak ste pridali Swamijiho meno ako súčasť svojho teamily, môžete len držať Swamijiho fotografiu a ukončovať. Swamiji garantuje, že budete v ukončení! Vzhľadom k tomu, že Swamiji je vždy v priestore Ukončenia, Stačí si sadnúť a ukončiť s fotografiou. Máte Swamijiho fotografiu ako súčasť vášho teamily pre váš ukončovací proces; budete ukončení!