Nithyananda Annalaya

Nithyananda začína Annalaya Projekt – bezplatné reštaurácie po celom svete 
Annalaya_sk
Prosím prečítajte si rannú správu, kde Swamiji predstavuje celý projekt. Je to veľmi inšpirujúce čítanie a verím, že rovnako ako mňa inšpirovala táto ranná správa natoľko, že som sa rozhodla tento projekt na Slovensku koordinovať, inšpiruje minimálne ďalších, ktorí sa podujmú dobrovolníčiť  pre tento výnimočný projekt. Podmienkou pre dobrovoľníkov tohto projektu je byť obohatení o 4 tatvas=pravdy: (integrita, autenticita, zodpovednosť a obohacovanie ľudí), iniciovanie do nich priamo Swamim Paramahamsa Nithyanandom počas jeho programov, či už priamo v jeho fyzickej prítomnosti, alebo cez internet.
Vaše prihlášky posielajte na: NA.projekt.sk@gmail.com
Nithyananda začína Annalaya Projekt – bezplatné reštaurácie po celom svete 
 
Ďalšia vec je veľmi dôležitá. Chcem vám predstaviť moju víziu pre Nithyananda Annalayas po celom svete. Prosím pochopte pár základných vecí: jedlo je koreňový vzorec, ktorý naši Majstri používali na to, aby priviedli ľudí k osvieteniu a takisto jedlo bolo našimi Majstrami používané na „obohacovanie“ ľudí! Jedlo bolo používané na obohacovanie. Správne pochopenie a autentickosť vás obohacuje tým, že vás oslobodí od mnohých vzorcov. Podieľať sa o neho s hlbokou láskou vás obohatí!
Pochopte moju víziu o Annalaya. Keď jeme, buďme pri tom autentickí. Keď kŕmime druhých, buďme pri tom autentickí. Neurčujte pravidlá keď kŕmite druhých. Nerozmaznávajte sa, keď kŕmite seba. Rozumiete? My však robíme úplný opak! Keď kŕmime seba, rozmaznávame sa, keď kŕmime druhých, určujeme rôzne pravidlá!
Podávam vám jasnú víziu ako chcem, aby fungovali naše Annalayas po celom svete. Upanishad veľmi pekne hovorí – annam bahu kurvita! – vytvárajme a podieľajme sa! Annam bahu kurvita – vytvárajme a podieľajme sa!
Je zodpovednosťou všetkých žiakov a nasledovníkov Nithyanandu vytvárať jedlo a podieľať sa o neho so svetom. Vytvárať a podieľať sa. Žiadnemu hladnému žalúdku nemôže byť odopreté jedlo. Po druhé – na žiadnom mieste, kde nie je hlad, nesmiete vyhadzovať jedlo. To znamená, nemôžete vhadzovať viac jedla do úst ako je váš hlad. Akonáhle je po hlade, nemôžete hádzať jedlo do vášho žalúdka alebo vyhadzovať ho do odpadkového koša, ktorý nie je hladný.
“Annam bahu kurvita
Annam na nindhyaat
Tat vratam”
Vytvárajme a podieľajme sa o jedlo. Nech sú všetky hladné žalúdky naplnené jedlom. Neplytvajme jedlom. Na žiadnom mieste, kde nie je hlad, nevyhadzujme jedlo (ani vonku alebo dovnútra). Toto znamená byť autentický s jedlom.
Tak ako ako naši Majstri používali jedlo ako spôsob na oslovenie k ľuďom… rovnako ako Palani panchamrutham, Tirupathi laddu a všetky ISKON-ské reštaurácie. Vedú 3000 Govinda reštaurácií… klobúk dolu pred nimi!
Prosím pochopte, všade kde kde máme oddaných ctiteľov a žiakov, vo všetkých mestách chcem, aby bolo v centre mesta prenajaté miesto, kde bude reštaurácia ponúkať jedlo bezplatne. A mala by tam byť Galéria, kde sa budú predávať naše knihy a bude tam meditačná halá, kde ľudia budú môcť meditovať a odísť…
S autentickosťou a integritou, s požehnaním Annapoorna Devi, ja sa zaväzujem tento projekt financovať! Každý, kto je pripravený to viesť, prosím zostavte plán tohto projektu a zaviažte sa autenticky – budem to viesť. Všetci na celom svete sa môžu uchádzať o tento projekt… existujúce chrámy začnite to realizovať… miesto, kde ľudia môžu prísť, dostať bezplatné jedlo, kúpiť si naše výrobky cez eN-Galleriu… už len týmto oslovíme toľko ľudí. Všetci Niraahaaris… Niraahaara tím by mal o tom začať rozmýšľať. Ako nirahaaris nemáte jesť, ale mali by ste sa o jedlo podieľať! Keď ide o nás, hladovanie je ideálne. Keď ide o druhých hodovanie, je ideálne!
Jeden veľký Sadhu – Shantananda Saraswathi – pochádzal z Coimbatore – urobil z toho veľmi úspešný projekt. Dosiahol Maha Samadhi (opustil telo). Jeho ctitelia tento projekt úpešne vedú v Singapure, tento projekt má názov Anna Lakshmi. V Chennai na Mount Road vedú jednu jedáleň Anna Lakshmi…
Kedy začnete tento projekt v Singapure? Daj mi spätne vedieť túto informáciu. Chcem od vás všetkých, aby ste to urobili, jednoducho ponúknite pomocnú ruku na podieľanie sa s inými. Ja som pripravený financovať to. Pokým budem jesť, budem to financovať. Budem financovať tento projekt a iba potom sa najem. Dokážem to! Požehnanie Annapurna Devi je pri nás. Dokážeme to!
Kedy toto začneme v Bidadi? Na Shivarathri? Tak potom až po Shivarathri ja začnem jesť tuhé jedlo…
Keď sme začínali s ašrámom, prvá vec, ktorú som povedal, bola: „Začneme tu variť iba vtedy, keď dokážeme nakŕmiť ľudí!“ Nielen nakŕmiť ľudí, povedať svetu, že ste k dispozícii.
Koľkí z vás máte odvahu začať tento projekt? Bangalore Marthahalli. Nemajte obavy o financovanie. Ja vás budem financovať. St. Julien Francúzsko, dokonca aj keby ste to chceli urobiť v Senegale, ja som pripravený to financovať. Moje požehnania! Charlotte je pripravené? Skvelé! Začnite! Atlanta je pripravená. Moje požehnania! Prosím pochopte celý tento projekt. Celý tento projekt budem úplne financovať z našej centrály. Akýkoľvek bude deficit. Ak vediete Anna Mandir, na začiatku to budem financovať aj. Keď budete neskôr vykazovať zisk, z toho sa potom zaviažete financovať ďalšiu annalayu.
Máme prihlásený Hyderabad, Malajziu, Srilanku, Atlantu, Tiruvannamalai, Vancouver, Toronto. Srilanka – 3 miesta, Oman, LA, Tumkur, Bangalore-Malleshwaram, Londýn, Scottsdale, Sattur-Tamilnadu, Austrália
Všetky mestá teraz pošlite do Bidadi počas naledujúcich dní plán projektu. Bude to schválené. Prosím pošlite to na en.sharing@nithyananda.org
Annalaya – podieľanie sa o jedlo, vaidyalaya – podieľanie sa o lieky, dhyanalaya – podieľanie sa o meditáciu, vidyalaya – podieľanie sa o dlhodobé vzdelávanie.
Prečítam teraz mestá, ktoré sa rozhodli zobrať túto zodpovednosť:
1.     Bidadi – Bangalore, 2.     St. Julien Francúzsko, 3.     Charlotte Srisailam, 4.     Atlanta, 5.     Tiruvannamalai, 6.     Vancouver, 7.     Toronto, 8.     LA, 9.     Oman, 10. Hyderabad, 11. Srilanka – 3 miesta, 12. Tumkur, 13. Bangalore Marthahalli, 14. Londýn, 15. Scottsdale, 16. Sattur, 17. Monterrey, Mexiko, 18. San Jose, 19. Madurai, 20. Salem, 21. Singapore, 22. Malaysia – 5 miest, 23. Oklahoma, 24. Calgary, 25. San Diego, 26. Chennai Tiruvottriyur, 27. Paríž, 28. Bangalore Nithyananda Vidyalaya, 29. Bangalore Malleshwaram, 30. New York, 31. Seattle, 32. Ohio, 33. Rumunsko, 34. Maroko, 35. Mumbai, 36. Dallas, 37. Pudukottai, 38. Adayar Chennai (Sumathi & Shanmuganathan), 39. Madagaskr, 40. Colubia, 41. Togo Africa, 42. St. Louis, 43. Hyderabad City, 44. Redendo Beach, Los Ageles, 45. Phoenix (Rasik Bhai), 46. Coimbatore (Suresh), 47. Houston, 48. Chennai (Tondayarpet), 49. Chennai Eldams road, 50. Sergazhi (Kannan), 51. Greensborough, 52. Granada Španielsko, 53. Triad Severná Karolína, 54. Chennai – Porur, 55. Tharamangalam, 56.Thiruppur, 57. Tiruchi, 58. Ida Annavasal, 59. Mayiladuttura, 60. Slovakia-Shivaloka
Všetky tieto miesta by sa mali podieľať s ľuďmi o jedlo. Dátum začiatku – o tom by ste sa mali zaviazať na zajtrajšom satsangu. Váš záväzok by mal presne definovať miesto, dátum aj čas. Ak máte vo vašom meste chrám, rozbehnite tam tento projekt. Ak nemáte chrám, musíte ísť do mesta.
Všetky Annalyas budú mať nádhernú deity Meenakshi. Vaigai bude pre nás posvätná rieka. Všade kde je zariadenie s filtrom na vodu, mali by ste to nazvať ako Vaigai. A vo všetkých Annalayas bude deity Meenakshi. Začneme ju robiť teraz. Budeme ju mať v zliatine z piatich kovov, pretože keď je z kameňa, nemôže sa premiestňovať. V našej Annalay ju budeme mať z kameňa.
My – ctitelia Shivu –  sa musíme podieľať o jedlo so svetom, to je náš životný štýl. To je naša kultúra…
Poviem vám, pre každého kto si zoberie tento prasad (dar) spolu s jedlom to bude pre neho iba dobré, tieto veľké duchovné myšlienky… Dávam túto zodpovednosť tímu Nithyananda Niraahaaris, aby skoordinovali tento projekt a urobili pre neho krásnu web stránku. To že nejete obohacuje vás, podávanie jedla druhým obohatí druhých. Skvelé!
Mali by sme mať mobilné Annalayaas. Všade kde máme Utsavas, kongregácie, by sme mali mať aj mobilné Annalayas. Všade kde sú veľké náboženské udalosti, by sme mali mať 4-5 nákladných áut, ktoré tam pôjdu a budú sa podávať bezplatné jedlo. Poviem vám, požehnania Annapurni sú s nami. Vďaka nej sa nám to podarí. Mahadeva samotný dá peniaze Jnaana Sambandarovi, aby urobil túto Annalayu. Pozrite, vrátane zálohy, zmeny miesta, poplatkov – všetko budem financovať. Všetko čo vy potrebujete je vykonať to s autentickosťou a integritou. Uistite sa, že sa neplytvá jedlom, že sa neplytvá peniazmi. Je to krásna vec. Tak krásna. Poviem vám – nebudem to potrebovať financovať viac ako 6 mesiacov. Ale budem to financovať aj potom…! Ale nebude potrebné to financovať viac ako 6 mesiacov, pretože ja verím v ľudí! Môžete z nich urobiť Nithyanandu alebo Hitlera. Možete z nich urobiť boha alebo diabla.
Annam Na Parischakshita (to je citát z Taittiriya Upanishadu) – znamená neplytvať jedlom.
Mali by sme byť ako Mc Donalds – byť všade, po celom svete – ale jedlo bude zadarmo! Urobme bezplatné jedlo na celom svete ako životný štýl. Jedlo zadarmo; začnime to! Verím v dobro ľudkých bytostí. Beriem zodpovednosť za ich neautentickosť. Urobíme to a som si istý, že budeme úspešní.
Oddelenie výstavby – teraz potrebujete vytvoriť pravidlá. Všetky Annalayas by mali byť rovnakej farby a mali by mať deities Meenakshi…
Aj New York sa zaviazal. Skvelé, krásne.
Fotografie Nindraseer Nedumaran, Nayanmaar, Mangayyarkarasi, Jnaana Sambandar, Meenakshi deity, fotografie Sundareshwararu, Sharada Devi a Annapoorni. Mali by sme mať všetky tieto obrázky, pretože všetci z nich boli ideálmi pri podávaní jedla. Pozrite ako odvážne sme začali preberať zodpovednosť. Uvidíte aký veľký úspech toto bude mať, keď tak veľa ľudí urobíme integrovanými a autentickými. Tisíce sa stanú autentickými. Budeme učiť ľudí ako iných kŕmiť a ako sa stať Niraahaari. Naučíme ich oboje. Obohatíme ľudí obidvoma spôsobmi…
Toto znamená prevziať zodpovednosť! Dokonca bez trápenia, bez rozmýšľania to budem financovať. A poviem vám, viem že keď začneme, vynesieme toľko dobra z ľudí. Keď prevezmete zodpovednosť za to, že ste autenticky dobrí, vynesiete dobrotu z ľudí. Poviem vám, že možno nebudem potrebovať ani 6 mesiacov, aby som ich urobil sebestačnými! Samozrejme, prijímam zodpovednosť za financovanie, kým sa stanete sebestačnými. Akonáhle sa stanete sebestačnými, zoberiete zodpovednosť za viac a viac Annalayas. Reťaz Annalayas ako Mc Donalds – vegetariánske annalayas.
Cítim sa taký naplnený. Cítim sa ako keby som mal hody. Žalúdok je plný, bytie je plné! Podieľanie sa prináša tak veľa radosti. Keď ho prijmete s autentickosťou, prinesie vám to tak veľa radosti. Nateraz máme 54 Annalaya záväzkov. Takže teraz 55. Eldams sa zaviazal.
Všetci títo ľudia, pre všetkých týchto ľudí, ktorí koordinujú tento projekt, poskytnem vikendový program ASP, takže všetci sa naučia tieto štyri pravdy … ó, aké krásne ráno! Toto je to čo je „dobré ráno“! Už máme 55 Annalayas. Poviem vám, ukazujte svetu dobrotu. Autenticky obohacujte. Spôsobíte tým, že aj ľudia budú vyjadrovať dobrotu. Spôsobíte, že sa v nich objaví Boh. Keď stojíte na ulici a dáte banán alebo jedlo človeku, ktorí kráča, neodíde bez toho, aby dal niečo naspäť.  Keď schmatneme jeho peňaženku, napadne nás. Je to o nás…
 „Keď niekto príde do môjho domu ako hosť, ako ho nasýtim?“ Takýto prístup by sme mali mať ku všetkým ľuďom. Rishi Daya, ty si pracoval v Mc´Donalds  … môžeš sa tiež preštudovať systém v Govinda reštauráciách. Myslím, že za jedlo účtujú minimálne. Ja nechcem účtovať nič. Verme ľuďom. Mali by sme byť schopní pekne to riadiť… pozri sa na San Jose, LA, samotné miesto chrámov je veľmi pekné. Je to v samotnom centre mesta. Ak to urobia v ich chráme, to stačí. Toronto, San Jose, LA, Seattle, všetky sú v centre mesta. Seattle je vedľa Mayuri, mojej obľúbenej reštaurácie. Pochopte, len kvôli jedlu som si schopný zapamätať malú reštauráciu. Pre niečo by si nás mali ľudia zapamätať – pre vašu autentickosť, vašu lásku, vašu starostlivosť. Mali by sme oslovovať ľudí.
Skvelé, v Seerkazhi sa tiež zaväzujú. Takže máme 56. Snehamayi – reštaurácia znamená dávať jedlo zadarmo… tak ako chrámy, všetky kongregácie majú dovolenie podávať jedlo. Pochopte, Annalaya a reštaurácia sú jedno a to isté. Nepotrebujete účtovať. Iba požiadame ľudí, aby darovali. Mali by sme byť schopní presunúť sa na ďalšiu úroveň, keď si ľudia budú môcť aj objednať; kde niekto príde, objedná si, naje sa a ide. Mali by ste byť schopní vypracovať sa. Iba potrebujeme dať do toho trocha rozumu! Použite myslenie. To je všetko. Autentickosť sa môže stať realitou. Nemajte obavy. Začnite obohacovať s autentickosťou. Budete iba zasypávaní. “Annam na parichaksheeta” – pridajte to.
V priebehu 56 minút máme 56 Annalayaas!
Pridajte ďalšie dve miesta – Tiruvannamalai Apparsami madam, Kumarakovil…Thanjavur (Kalaiselvan) Mill Valley, Croatia, Tirupattur (Shiva Shanmugam). Daya – budeš musieť pracovať s každým z nich.
Koľkí z vás máte sebadôveru že budete môcť byť sebestačný od prvého dňa? Hyderabad, LA, Toronto, Malaysia, Vancouver, Ohio, S hudbou a krásnou vôňou budeme podávať jedlo ľuďom.
annalaya@nithyananda.org
Musíme obohatiť všetky annalaya projekty o tieto 4 védy – chaturvédy. Musíte sa uistiť, že všetci dobrovoľníci sú posilnení o tieto štyri pravdy vrátane ľudí, ktorí varia, umývajú riad, spia, všetci.
Vždy som mal toto ako víziu, že jedlo je prvá priorita v tomto projekte. Všetko urobíme dostupným – bude tam aspoň malá knižnica a meditačná hala mali by sme mať galériu. Toto všetko by tam malo byť. Ale podieľanie sa o jedlo je prvá priorita. V mene Meenakshi sa podieľajte o jedlo.
Mali by sme mať teraz stretnutie, ako si s tým poradiť. Oddelenie výstavby by malo prísť s plánom, vrátane farby a všetkého. Oddelenie hudby, galéria…
Organizačné oddelenie – Daya by mal prísť s jasnou infraštruktúrou, ako by sme to mali financovať. Ma Girija bude celú vec koordinovať. Ma Girija by mala prísť tu do Bangalore, aby sa celá vec udiala cez pripomínanie každému a realizovaním. Jasné. Ma Girija by mala riadiť menu, recepty, zácvik kuchárov, dobrovoľníkov a to všetko. Ma Maneesha sa bude starať – si zodpovedná za obohacovanie ľudí o tieto 4 pravdy a obohacovanie ľudí, aby obohacovali druhých o tieto 4 pravdy. Knižnica by mala mať túto základnú literatúru. Kto prevezme zodpovednosť za jej poslanie všetkým, za poslanie všetkých kníh –   Jnaanalaya – Ma Supriya a Ma Achala prevezmú zodpovednosť za založenie jnaanalaya.
Mali by byť dostupné všetky publikácie Dhyanapeetam a DVD. Ľudia by mali vidieť všetky prednášky. Ak je to možné mali by byť dostupné dotyková obrazovka a všetky letáky o našich programoch. Encyklopédia hinduizmu – všetky zväzky. Vybrané knihy Ramanu, Ramakrishnu, Osha, Deepak Chopru… urobte zoznam, uvidíme. Všetky objednáme a sprístupníme. A 112 upanišadov.
Keď hovorím všetky publikácie, je to vrátane našich eNvidyalaya publikácií a počítača s krásnou obrazovkou, aby si mohli prezerať prednášky. Všetky tieto výdavky, vždy keď ich nedokážu financovať, budeme podporovať my…
Mettur, Pondicherry, Anniyur, Senthurai, Oorakarai, Tirunelveli…
Od Pondicherry po Paríž, od Seerkazhi po Seattle, Maduraja po San Jos, svet rezonuje na jednej frekvencii! Už sa to deje od Prayagu po Ohio.
Všetci by ste mali vedieť – v Ohiu máme dve rieky a je tam spodná voda. Jednu rieku som pomenoval Ganga, druhý ako Yamuna a spodnú vodu ako Sarawathi. Tam kde sa všetky tri stretávajú sa dá vidieť vír.
Takže už máme 68! Je to možné. Uvidíte, že to dokážeme! Potrebujete iba pár rúk, aby ste to zvládli. Ľudí, ktorí sa rozhodli obohacovať. To je všetko. Ma Tejo – amruta kalasa, ktorá je v rukách Annapoorni by mala byť logom pre annalyau. Akshaya patra Annapoorni by mala byť emblémom pre Annalaya. Alex zistí ERP.
Takže Akshayapaatra, ktorá je v rukách Annapoorni, by mala byť naším emblémom.
Takisto by sme mali mať mobilné Annalayas, všade kde je náboženská skupina alebo je potrebná pomoc. Mali by sme ísť v 5 veľkých dodávkach…
Oddelenie vízie vytvorí video a dokument a predstaví ho svetu, požiadajú, aby nás obohatili tým že ich obohatíme!