Skúsenosti z programu Inner Awakening

Skúsenosti z programu Inner Awakening

21 dňového programu Inner Awakening (Vnútorné Prebudenie), ktorého meno nesie aj náš blog, sa zúčastnilo už 35 ľudí so Slovenska.
Tu sú ich skúsenosti z tohto programu. 

Zistila som zmysel svojho života

„Dlho som odolávala ísť na program Vnútorné prebudenie, zdalo sa mi to veľmi drahé a dokonca som sa obávala, či to nie je len nejaký biznis. Po absolvovaní niekoľkých víkendových programov v meditačnom centre v Poprade, ktoré boli robené cez internet priamo z Indie, a potom ako mi jedna moja kamarátka napísala, že ona tam proste ísť musí, som proste zrazu mala pocit, že tam potrebujem ísť aj ja.
A som veľmi rada, že som tam bola. Zažila som tam úžasný pocit zbavenia sa strachu zo smrti, zdvihlo sa mi sebavedomie, intuícia a pod čarovným 1000-ročným banyán stromom som objavila zmysel môjho života. Praktizovaním toho čo som sa tam naučila zisťujem, že sa mi rýchlejšie zhmotňujú veci, ktoré chcem, aby sa naplnili. Keď som sa vrátila domov, tak som pozerala na veci „problémy“ úplne inak, tak s nadhľadom a už ma „nevytáčali“. Tiež ma už nedráždili určití ľudia, s ktorými som mala napätý vzťah predtým. Aj zdravotne som cítila rozdiel. Na darshane som Swamijiho poprosila o pomoc s mojimi kĺbmi a počas jednej meditácie som cítila, ako mi niekto otočil bedrovým kĺbom. Keď som prišla domov, som zistila, že znova môžem behať. Moje kĺby sú v pohode. Odkedy som sa vrátila, prešli asi 2-3 mesiace, ale stále cítim, že sa moje životné možnosti rozširujú. Zisťujem, že je v mojich silách zmeniť určité veci. V podnikaní sa mi viac darí ako predtým. Večer po práci nie som unavená, ako som bývala predtým. Bola to jednoznačne najprelomovejšia skúsenosť môjho života a želám ju zažiť každému.“
~ Elena z Popradu, 38, podnikateľka
„Program IA Vás naučí skutočne žiť univerzálne pravdy, ktoré poznáte a počuli ste možno už mnohokrát predtým, na ktoré vravíte veľké ÁNO, a na ktoré následne poviete: To sa ľahko povie, ale ťažko uskutoční. IA Vás naučí ako tieto pravdy žiť. Na IA dostanete výbavu a návod na život. Doma zistíte, že do návodu ani nemusíte pozerať, lebo sa stal vašou súčasťou. Pre mňa osobne nebolo IA prevratné v čase, keď som ho absolvovala v Indii, prevratným sa stalo až po príchode domov, keď som si postupne uvedomovala, ako to zmenilo moje žitie, moje vnímanie sveta, a dokonca aj moje okolie. Prevratným sa stáva aj v takýchto chvíľach, keď máte o IA referovať a slová, ktoré by to vystihovali, neprichádzajú. Uvedomíte si, že ste prirodzene šťastní a osud Vám vychádza v ústrety a ani si nespomeniete, že by to bolo niekedy inak. Je to o prebudenom vnútornom živote. Viete, že podstatné je všetko a zároveň nič. Slová nestačia, treba zažiť.“
~ Sveťa Kuzderová, 46, podnikateľka, Košice
 
 
Moje vnútorné prebudenie
Na moje vnútorné prebudenie som čakala 2 roky. Prečo som tam chcela ísť? Už samotná možnosť stretnúť avatára a byť v jeho prítomnosti 21 dní a každý deň dostávať od neho energetický daršan kedy Vám páli karmu, vytvára nové reťazce DNA a prebudováva Váš vnútorný priestor je dar vesmíru, že som sa narodila v správnom čase a priestore. Kebyže nič od neho nedostanem, ale stretnúť samotného boha, to nemôžem premeškať. Keď som sa vrátila z IA, ľudia sa pýtali, čo Ti to dalo?, a aj keď som vedela, že Swamiji zmenil každú bunku môjho tela, ľudia chcú vedieť čo to znamená v praxi, v bežnom živote, ale na to treba čas, aby toto všetko prinieslo svoje ovocie. A tak som rozmýšľala čo mám tým ľuďom povedať? Čo mi to teda dalo? Prečo sa cítim tak bezpodmienečne šťastná a naplnená, že pomaly lietam? A v tom mi to bliklo. Veď to je to, čo si chcela. Byť šťastná a naplnená. To je predsa to, čo hľadá a po čom túži každý človek. Naplnenie, radosť a šťastie. Ja som to dostala a dostane to každý z Vás, ktorý nezaváhate nepremeškať avatára, lebo sú veci, ktoré Vám môže dať len dotykom. Nič čo Vás trápilo doteraz Vás už netrápi. Problémom sa v živote nevyhneme, ale už netrpíte. Čo môže človek chcieť viac ako už neprežívať žiadne utrpenie, cítiť vo vnútri pokoj a naplnenie? Len sa ticho usmievate a ani si to vôbec neuvedomujete. Len keď sa Vás ľudia opýtajú, prečo tak žiariš?, zistíte, že sa usmievate. Ale mám aj jeden postreh  zo života. Ľudia okolo mňa sú pokojnejší, najmä tí, ktorí žijú so mnou v spoločnej domácnosti. Že by to bola náhoda, alebo akoby čítali moju biopamäť? Na náhody už dávno neverím, takže asi to bude to druhé. Swamiji Paramahamsa Nithyanda stojí za to, aby ste ho spoznali. Neopakovateľná atmosféra Indie stojí tiež za to, aby ste ju zažili, chaos a zároveň neskutočný pokoj, to je charakteristické pre Indiu. A nakoniec aj Vy stojíte za to, aby ste zainvestovali do seba namiesto do hmoty, lebo my nežijeme len tento život, ale večný život. 
~ Zuzana Ševcová, 44, účtovníčka 


Vnútorné Prebudenie je 21 dní ktoré zmenia váš život. V prítomnosti majstra Nithyanandu z Južnej Indie, program plný procesov, meditácií, rozprávaní, pohopenia, energií, zázrakov… Príncipy a procesy z modernej psychológie v šate a slovníku odvekých Védickych tradícií podporene prítomnosťou vysoko spirituálne vyvinutej bytosti a jeho energie. O nič sa netreba starať, perfektné jedlo, skvelé čerstvo odštavené šťavy, ranná jóga, komfortné izby, perfektný preklad od Vibhooti a izolovanosť ášhramu v Indii. Čo viac si môže človek priať, ak chce premeniť svoj život k lepšiemu.
S láskou a rešpektom zo zázračnej Indie,
~ Viktor Kuzder, 26, Košice


Čo mi dalo vnútroné prebudenie?
Vnútorné prebudenie mi dalo možnosť nájsť svoj vnútroný priestor. V mojom novom vnútornom priestore som prestala reagovať.
Myslím tým, že som prestala reagovať na negatívne emócie iných a okolia. Stala som sa takým tichým pozorovateľom všetkého.
Som napojená na Vesmírnu energiu – Večnú blaženosť. Tento energetický kanál ma vedie životom a presne viem čo mám v živote robiť. Stala som sa nástrojom božskej energie večnej blaženosti v prepojení so sama sebou. Žijem v stave naplnenia s celou Existenciou a vraciam sa domov – do stavu úplnosti, celistvosti, jednoty odkiaľ všetci pochádzame.
Marcela, personalistka, Bratislava

Na Vnútornom prebudení v Indii sme boli v roku 2011, iba 4 mesiace potom, ako sme sa o Swamijim dozvedeli. Všetko sa to udialo veľmi rýchlo, ani sme nemali čas o niečom rozmýšľať. Boli sme vtedy zo Slovenska len dvaja. Nevedeli sme presne čo máme čakať a hoci som si myslela, že ja zdolám všeličo, tento program mal skutočnú intenzítu. Program sme však absolvovali a to veľmi úspešne.
V priebehu celého procesu sa dialo to, že sa mi ukazovali záblesky čohosi, čo sa vymykalo logike. To mi potvrdzovalo, že som na mieste najvyšších duchovných aktivít.
Osobné stretnutia so Swamijim pri darshanoch, to sú nezabudnuteľné zážitky. Doporučili nám pozerať sa pri darshane Swamijimu do očí. Tak som si to vyskúšala hneď pri prvom. Na začiatku, na okamih to bol pohľad do jeho očí, ale po chvíľke som cez jeho oči prešla do priestoru Vesmíru, môjho vnútorného priestoru. Nebolo tam nič, len ten priestor. Opakovalo sa to pri všetkých darshanoch, boli to veľmi obohacujúce okamihy.
Ďalší zážitok sa udial pri meditácii pod Banyan stromom, keď sme
po Vnútornom prebudení v ashráme zostali ešte pár dní a chodili sme meditovať pod Banyan strom. Pri jednej meditácii prišiel pre mňa Swamiji a zobral ma pod Banyan strom, doviedol ma k dvom postavám, Boli v svetelnom prevedení, jedna vyššia, menej farebná a druhá nižšia, v krásnych dúhových farbách. Stála som oproti nim, Swamiji vedľa, len sme tam boli. Ani neviem ako dlho to bolo. Keď som skončila meditáciu, dlho som o tomto zážitku nehovorila nikomu.
Týmto sa chcem podeliť aj s vami o mystický zážitok z môjho vnútorného prebudenia.
Ďalší zážitok bol z opätovného osobného stretnutia so Swamijim v apríli tohto roku, keď sme boli na víkendovom programe v ashráme. Zažila som silné pocity šťastia a lásky aj pri Swamijiho krátkom požehnaní. Tieto výnimočné pocity vo mne rezonujú doteraz.
Ako vyhodnocujem dopady Vnútorného prebudenia na mňa, cez subjektívne pocity a skúsenosti? Je to niečo ako reštartovanie, zvýšenie fyzickej kondície, otočenie pôsobenia času dozadu. Je to niečo, čo mi zmenilo pohľad na život a ukázalo mi, že život sa dá žiť v naplnení, že limity neexistujú, že denne prichádzajú ďalšie a prevratné informácie od Swamijiho. A čo je veľmi dôležité, nedeje sa to v teoretickej rovine, ale ovplyvňuje to praktický život. A opäť, nie je to úzko spojené iba so mnou, ale cezo mňa tieto pôsobenia ovplyvňujú aj životy ľudí v mojom okolí.
Ďalej si užívam možnosť sledovať ranné správy, kedy sa človek nachádza v priamej energii Majstra so všetkými dopadmi.
~ Helena Valachovičová, 61, podnikateľka, Gerlachov
 
Skočte a zažite vnútorné naplnenie!
 

Vnútorné prebudenie je niečo, čo všetci tajne hľadáme. Či si to uvedomujeme, alebo nie, každý z nás má v sebe len jednu jedinú túžbu ku ktorej všetky túžby vlastne smerujú a to je zažiť pocit vnútorného naplnenia.Keď sa pozrieme na životy ľudí, každý z nás má nejaké iné túžby po ktorých sníva. Máme svoju vlastnú predstavu o tom, ako by mal náš život vyzerať a čo by nás urobilo šťastnými.

Ale spýtali ste sa sami seba niekedy otázku, čo je vlastne zmyslom života? Čo nasleduje potom keď si splníme všetky túžby, aký to bude pocit, čo sa bude vo vašom vnútri vlastne odohrávať? Kam bude život smerovať potom?

Pohľad na život z vyššej prespektívy mu dá úplne inú dynamiku. Keď sa prestaneme zaoberať maličkými úlomkami života, čím sú naše každodenné problemy a situácie, zrazu narazíme na otázku, kam toto všetko vlastne smeruje? A presne vtedy sme pripravení vstúpiť do sveta vyšších hodnôt, vyššieho vedomia a pozrieť sa na život z vtáčej prespektívy. Alebo ako by som to nazvala ja po mojej osobnej skúsenosti – z pohľadu osvietených Majstrov, ktorí, zatiaľ co my stojíme v izbe na prízemí a zaoberáme sa malichernými problémami, oni stoja na samotnej streche budovy a vidia celú ulicu ako aj  niekoľko desiatok blokov daľej. Rozhľad a jasnosť osvietených Majstrov presahuje hranice ľudskej logiky a obmedzenia našej mysle. Ale najlepšie na tom je to, že my všetci máme tento potenciál prekročiť naše vlastné hranice a siahnuť do sfér, o ktorých sme si mysleli, že sú nám nedostupné.

Preto vás spoločne so mnou pozývam do mystického sveta, kde budete mať možnosť dozvedieť sa o pravdách, o ktorých sa nedočítate v žiadnej školskej učebnici a ktoré vám neporozpráva vaša stará mama. Tieto pravdy sú tak vzácne a mocné, že keby sa celá spoločnoť zamerala na ich podstatu, veľké korporácie a magnátové firmy, na ktorých je založená dnešná ľudská spoločnosť by jednoducho nabrali 180 stupňový obrat opačným smerom.

Vitajte do sveta duchovna, do sveta tajov ľudskej podstaty a existencie. Ak ste zaklopali na tieto dvere, predpokladám, že ste pripravení prekročiť prah. Tak preto vitajte do sveta Vnútrného Prebudenia, do sveta vyššieho vedomia.

Vnútorné prebudenie je, keď sa vo vás otvorí niečo nepoznané, niečo, čo presahuje vašu logiku. Je to akokeby sa vo vašej duši vytvorila štrbina, a vy si zrazu uvedomíte, že život je a ponúka oveľa viac ako ste si mysleli. Vnútorné prebudenie je niečo, čo každý hľadá, je len otázkou času, kedy sa túžba po nájdení tejto štrbiny stane vašou prioritou. Keď sa vaša túžba stane nevyhnutnosťou, vtedy už nie ste len obyčajný mravček, čo bezhlavne behá po mravenisku zvanom život. V tomto čarovnom momente sa vaše prebudenie práve začalo a vy ste sa stali “seeker”, hľadač pravdy.

Vnútorné prebudenie je prvý a nevyhnutný krok k vášmu naplneniu, ku pocitu toho, že už nič v živote nechýba, lebo tá štrbinka vám ukázala, že tento život je len hra na mačku a myš. Keď sa cítíte naplnení, ako môže byť na svete ešte niečo po čom by ste túžili? Samotné vnútorné prebudenie je dosť na to, aby ste našli vaše najvyššie naplnenie, po ktorom ste toľké roky túžili.

Potrebujem vás ešte ďalej presviedčať? Myslím, že nie, veď načo márniť čas slovami. Urobme preto spolu krok k vášmu – Vnútornému prebudeniu.

 

~ Ma Nithya Vibhooti, koordinátorka programov pre Slovensko a Čechy

 

Denné stretnuta so Swamim Paramahamsa Nithyanandom

 


 

Iniciácie

Darshan (požehnanie)

Meditácie

Ranné správy